Усі досьє
Михайло Федоров

Михайло Федоров

Місце народження, освіта

Народився 21 січня 1991 року в Василівці Запорізької області. Про батьків Михайла Федорова немає інформації у відкритому доступі. В одному з інтервʼю політик зізнався, що його мати працювала в районній адміністрації начальницею відділу фінансів, але потрапила під скорочення. Про свого батька Михайло Федоров ніде не згадував.

Михайло Федоров у 2009 — 2014 роках навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті соціології та управління. Під час навчання в університеті, в 2012 році, його обрали "студентським мером" Запоріжжя. Отримував стипендію від ОБСЄ в рамках процесів моніторингу екології Запоріжжя. Разом із фондом USAID реалізував проєкт "Посилення IT-потенціалу Запоріжжя". Також він закінчив "Вищу політичну школу" та "Освітню школу представників НАТО в Україні".

Михайло Федоров

Кар'єра

Свої перші гроші почав заробляти ще до вступу в університет, у полях, працюючи на місцевих фермерів. Він виконував важку фізичну роботу — з 4 ранку і до пізньої ночі разом із хлопцями-однолітками збирав урожай помідорів або кавунів.

У 2014 році, одразу після закінчення вузу, Федоров у віці 23 років балотувався до Верховної Ради від партії "5.10" Геннадія Балашова, був № 166 у виборчому списку. На час виборів: фізична особа-підприємець. До Ради не пройшов.

У 2015—2019 рр. — засновник та генеральний директор компанії SMMSTUDIO. Основна діяльність агенції полягала у налаштуванні успішних рекламних кампаній у соціальних мережах.

У 2018 році був операційним директором у проєкті "Суперлюди".

Організатор "Facebook Marketing Conf". Співорганізатор соціально-благодійної акції "Я для тебе".

Брав активну участь в конференціях із екологічних питань.

У 2019 році став керівником digital-напряму передвиборчої кампанії кандидата в президенти Володимира Зеленського, а після обрання останнього президентом — його позаштатним радником. Із Зеленським, як стверджує сам Федоров, він познайомився на пів року до виборів: допомагав "Кварталу" з одним проєктом.

Михайло Федоров та Володимир Зеленський / tabloid.pravda.com.ua

Я запитав у Володимира, чи збирається він іти в президенти, і запропонував своє бачення якісного влогу — щоб люди розуміли, чому він хоче займатися політикою, які його справжні мотиви. Він мені тоді так і не відповів, чи йде він у президенти, але таку емоційну і глибоку промову виголосив про те, що все повинно працювати по-іншому, країна повинна змінитися, люди на це заслуговують. Володимир іще сказав, що мріє, щоб виборці голосували в інтернеті, щоб будь-які послуги можна було замовити онлайн і усунути чиновників, які лише вимагають грошей

Михайло Федоров

Того ж року Федоров балотувався до Верховної Ради за списками партії "Слуга народу" (№6) і пройшов. Очолив Запорізьку обласну організацію політсили.

29 серпня 2019 року його призначили на посаду віцепремʼєр-міністра України — міністра цифрової трансформації України в уряді Олексія Гончарука, у зв'язку з чим він склав депутатські повноваження. 4 березня 2020 року Федорова перепризначили на цю посаду в уряді Дениса Шмигаля.

Федоров — фігурант журналістського розслідування щодо ймовірних порушень порядку фінансування виборчої кампанії. Так, "Наші гроші" з'ясували, що Федоров отримував гроші для підтримки інтернет-ресурсів команди від друга Зеленського Сергія Шефіра не через офіційні рахунки виборчого фонду Зеленського, а готівкою в офісі Зе-команди. При цьому бюджет на інтернет-рекламу тільки в другому турі склав майже $300 тис. Сам Федоров заперечив цю інформацію і заявив, що отримував гроші офіційно на боротьбу з ботами.

Віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров під час презентації нового сервісу державних послуг "Держава і я" − "Дія" на International IT Forum 2019, у Запоріжжі, 27 вересня 2019 р.

Досягнення в Мінцифри

Обійнявши посаду міністра з цифрової трансформації, Федоров пообіцяв до 2024 року перевести 100% державних послуг в онлайн-формат. За даними порталу "Слово і діло", наразі він виконав 40% обіцянок.

Так, міністерством створено:

Сервіс державних послуг Дія — портал та мобільний застосунок, де можна зареєструватись ФОПом, оформити допомогу при народженні дитини, отримати необхідну довідку, перевірити дані про себе в державних реєстрах. Із впровадженням цього застосунку Україна стала першою державою у світі, де цифровий паспорт став повноцінним аналогом паперового документа, який можна використовувати при отриманні посилок, фінансових послуг, посаді в потяг тощо. Крім того, у Дії доступні водійські права, тож тепер українцям необов'язково носити їх із собою.

Комплексна послуга для батьків новонароджених дітей еМалятко.

Проєкт Дія. Цифрова освіта. Має онлайн-складову — платформу, де розміщено безкоштовні курси із цифрової грамотності, і офлайн-складову — мережу партнерських хабів цифрової освіти по всій країні, де можна отримати доступ до інтернету та цифрових ґаджетів. Мета проєкту — за 3 роки навчити цифровій грамотності 6 млн українців.

Платформа Дія. Бізнес для підтримки як майбутніх, так і досвідчених підприємців.

Проєкт забезпечення українців високошвидкісним інтернетом. Федоров обіцяє, що 95% українців будуть забезпечені інтернетом протягом 3 років. З липня 2020 року телеком-оператори розпочали спільні дії з обміну радіочастотами діапазону 900 МГц. Це дозволяє запроваджувати звʼязок 4G по всій країні, зокрема у населених пунктах з кількістю населення від 2000 осіб, у сільській місцевості та на автодорогах.

e-Residency— це онлайн-сервіси для іноземців, що надають їм можливість отримати дистанційний доступ до державних послуг та вести бізнес в Україні з-за кордону. Відкрити візу чи банківський рахунок е-резиденти зможуть за спрощеною процедурою та не виходячи з дому.

Ініціатор щорічного форуму "Diia Summit".

Віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час виступу на презентації нових сервісів та цифрових послуг "Diia Summit", в Києві, 5 жовтня 2020 р.

Цитати

"Я впевнений на 100%, що смартфони продовжують життя бабусям, тому що формуються додатково нейронні мережі. Вони дивляться, чим живуть їхні діти, внуки, що відбувається в світі, по-іншому дивляться телевізор, за рахунок цього відбувається мозкова активність".

"Куди б ти не пішов до чиновника, ти завжди себе відчуваєш у стані попрошайки та в позі винного. Ми дійшли висновку, що людей потрібно вилучити з процесу державних послуг".

"Я прийшов із бізнесу, у мене своє діджитал-агентство. Але тепер думаю: як би я жив, якби не став частиною Зе!команди?"

"Зеленський постійно контролює все, що ти робиш. Відповідно, наші поразки теж на ньому можуть позначатися. Для нього важливо досягти мети, і я це розумію. У нас немає культу посади, ми працюємо на досягнення результату. Президент вимагає більше працювати і швидше реалізовувати проєкти".

Михайло Федоров

Нагороди та відзнаки

Федоров із командою, яка у передвиборчому штабі Зеленського відповідала за digital-напрям, переміг у 7 номінаціях щорічної премії Європейської асоціації політичних консультантів (EAPC) Polaris Awards, а саме:

  • "Кампанія у соціальних медіа" (Social Media Campaign);
  • "Найкраще веб-відео" (Best Web Video);
  • "Найкраще використання негативного або контрастного" (Best Use of Negative or Contrast);
  • "Креативне використання даних / метрик / аналітики" (Creative Use of Data / Metrics / Analytics);
  • "Найкращий веб-сайт" (Best Website);
  • "Діджитал-кампанії" (Digital Campaigns);
  • "Найкраще використання гумору" (Best Use of Humor).

У 2020 році увійшов до списку "Forbes 30 до 30" як молодий візіонер. Був номінантом на нагороду Kyiv Post "30 under 30" 2019, куди щороку потрапляють молоді українські лідери за визначні досягнення.

Михайло Федоров з журналом "Forbes" / thedigital.gov.ua

Особисте життя, хобі

Одружений із 2015 року. Дружина Анастасія родом із Запоріжжя, закінчила факультет іноземної філології Запорізького національного університету. Подружжя виховує доньку Марію (2017 р.н.).

Михайло Федоров має перший розряд із шахів.

Михайло Федоров з сім'єю / соцмережі

Статки

Федоров зареєстрований у квартирі батьків у Василівці (загальна площа помешкання — 44,80 кв. м.). Сам Михайло володіє квартирою в Києві площею 74,80 кв. м. і прописав там дружину та доньку.

У Федорова є два авто: AUDI Q8 2019 року випуску та AUDI A4 2016 року, якими користується і його дружина Анастасія.

Міністр задекларував дві торгові марки, одна з яких повністю його, а інша — на 50% належить громадянинові України Ноздрачову Владиславу.

Зарплата Федорова в Кабміні за минулий рік склала 592 484 гривні, дохід його дружини від зайняття підприємницькою діяльністю — 286 992 гривні. Міністр зберігає 180 тисяч доларів готівкою, а його дружина — 350 тисяч гривень. На рахунках у банках подружжя практично нічого не зберігає.

Федоров у соцмережах

Федоров має понад 42 тисячі підписників у Instagram, але сам не спішить на когось підписуватись, а стежить лише трохи більше ніж за 300 акаунтами.

Також він, станом на липень 2021 року, має більш ніж 45 тисяч підписників у своєму Telegram-каналі.

Приблизно стільки ж людей уподобали його офіційну сторінку у Facebook.

Міністр також має сторінку в Twitter, але не користується нею.

Згадки про персону
​В "е-Підприємець" додали п'ять нових послуг

​В "е-Підприємець" додали п'ять нових послуг

В Дії запустили рекрутинг до Армії дронів - Федоров

В Дії запустили рекрутинг до Армії дронів - Федоров

Школам готують масштабні зміни: як зміниться навчання дітей

Школам готують масштабні зміни: як зміниться навчання дітей

МОН анонсував «докорінні зміни» старшої школи

Нацкешбек: що це таке, як користуватися та яка вигода для українців

Для студентів стали доступними гранти на навчання в "Дії" - які умови для отримання

Радник голови Офісу президента розповів, яка дальність Паляниці

Юрій Касьянов порахував вартість ракети-дрона «Паляниця»

Ракета-дрон Паляниця: Федоров розповів подробиці про нову зброю

Батькам доведеться нелегко: МОН озвучив суворі правила для очного навчання

МОУ запустило застосунок Армія+: що це таке і в чому революційність

Процес переоформлення авто тепер буде відбуватися по-іншому: в Мінцифри розповіли деталі

76 тисяч українців скористалися бронюванням у Дії

Ростислав Шурма “прикриває” махінації банку “Альянс” та його власника Павла Щербаня – ЗМІ

Ростислав Шурма, банк «Альянс» і корупційний скандал

Як відключення електроенергії впливають на мобільний зв’язок в Україні

Український стартап створив перший в країні будинок на 3D-принтері

Які зміни можуть відбутися у складі Кабміну: названі прізвища

Бронювання у "Дії" запрацювало: як забронювати працівника через застосунок

Оформити УБД в кілька кліків: де і як це зможуть зробити українці

У "Дії" анонсували дозвіл на зброю

Связь исчезает, когда выключают свет: смогут ли мобильные операторы обеспечить ее зимой?

Зв'язок зникає, коли вимикають світло: чи зможуть мобільні оператори забезпечити його взимку?

Вступна кампанія-2024: який корисний сайт МОН запустило для абітурієнтів

Функціонал застосунку "Дія" розширять - що стане доступно

Покращення мобільного зв'язку: за півроку встановили рекордну кількість базових станцій

У "Дії" з’явилася функція для власників зруйнованого внаслідок дій РФ житла

У "Дію" додали можливість виправляти помилки в даних про місце проживання

В одній із областей можна отримати 500 тисяч гривень: що для цього потрібно

У "Дії" з’являться свідоцтва про шлюб, розлучення й зміну імені

Три пари одружились онлайн через Дію

У "Дії" зареєстрували перші шлюби онлайн: як працює послуга

Українців звільнятимуть від мобілізації за 60 хвилин – в Мінцифри розповіли про важливі зміни

Уряд планує затвердити цифрове посвідчення ветерана

Коли в Україні запустять е-бронювання від мобілізації: названо терміни

По $100 тисяч на інновації: Google відібрав перші українські стартапи для фінансування

Українським педагогам пообіцяли важливі зміни

Немає мобільного зв'язку та інтернету при відключенні електроенергії в Україні: що робити

Швидко і прозоро: нові правила бронювання від мобілізації

Боротьба за увагу з TikTok: коли школи України підключать до застосунку "Мрія"

Що робити, якщо зникає мобільний зв'язок під час вимкнень світла

У Києві відкривається другий у світі GovTech-центр

Один з мобільних операторів України розпочав тестування 5G

Школи, схожі на офіси Google чи Netflix: В Україні по-новому планують відбудувати 5 шкіл

Украинский парадокс. Бизнес хочет безопасно работать и всех забронировать от мобилизации