Бухгалтери заробляють більше лікарів у Київському онкоцентрі: куди йдуть гроші на лікування пацієнтів
У Києві спалахнув скандал навколо фінансування медичних закладів. Валентина Гінзбург, шеф Департаменту охорони здоров'я КМДА, поставила просте, але злободенне питання: куди ж йдуть гроші, які пацієнти платять за лікування?
Історія розпочалася зі звітів за підсумками першого півріччя 2024 року від Київського міського клінічного онкологічного центру. Цей медичний гігант, відкритий з 1947 року, сьогодні рятує тисячі життів та має понад 1500 співробітників. Але нещодавні звіти розкрили цікаві деталі.
Розібравшись зі звітами, з'ясувалося, що зарплати в онкоцентрі дуже нерівномірні. Так, середня зарплата лікарів становить 30 094 грн, тоді як головний бухгалтер заробляє майже вдвічі більше – 65 602 грн. Тоді як зарплата директора клініки становить 57 829 грн.
Для порівняння, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко отримує близько 69 тисяч гривень.
До того ж, незважаючи на успішне виконання фінансового плану на 101% та зростання доходів на 14,5%, Гінзбург сумнівається, що онкоцентр заробляє достатньо власних послуг. За наявності сучасного обладнання, що включає циклотрон PetTrace та томографи, клініка отримує лише 2,76 мільйона гривень від платних послуг. Для порівняння менш оснащені установи можуть заробляти до 16 мільйонів.
Клініка запевняє, що більшу частину видатків покриває Національна служба здоров'я України. Але Гінзбург все одно незадоволена і хоче знати, чому пацієнти платять, а власні надходження клініки залишаються такими низькими.
"Ви ж очолюєте Департамент охорони здоров'я КМДА, тому зобов'язані інформувати міське суспільство про стан справ у медицині Києва, в тому числі куди йдуть гроші пацієнтів. Куди течуть гроші онкохворих пацієнтів? Може, мер Кличко знає відповідь на це питання?", – цікавляться журналісти.
Крім того, Знай.ua повідомляв, більше 20 лікарень одного міста навмисно не закуповували ліки, на які виділяли гроші НСЗУ