Виплати офіцерам і контрактникам: у Раді зареєстрували новий законопроект

Поделиться сюжетом
Виплати офіцерам і контрактникам: у Раді зареєстрували новий законопроект

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби", яким передбачено низку доплат і пільг для військових.

Про це повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

Зокрема, за танк планується передбачити виплату в розмірі 200-370 тисяч гривень, САУ/РСЗВ - 200-370 тисяч гривень, БМД, БТР, БМП, командно-штабну машину, артилерійську систему - 30-100 тисяч гривень, інші бронеавтомобілі або вантажні автомобілі 10-30 тисяч гривень, ЗРК - 200-370 тисяч гривень, радіолокаційні системи засобів ППО - 200-370 тисяч гривень, засіб контрбатарейної боротьби - 30-150 тисяч гривень, засіб РЕБ - 30-150 тисяч гривень, БПЛА розвідувального типу - 30-100 тисяч гривень, БПЛА ударного типу - 30-100 тисяч гривень, крилату та балістичну ракету - 100 тисяч гривень, військовий літак - 500 тисяч гривень, військовий гвинтокрил - 300 тисяч гривень, комплекс дальнього візуального спостереження - 30 тисяч гривень, військовий корабель - 300-500 тисяч гривень, засоби РЕР - 30-100 тисяч гривень.

Передбачається, що встановлення виплат за знищення або захоплення ворожої техніки поширюватиметься не лише на військовослужбовців, а й на поліцейських особливого призначення. Винагорода розподілятиметься між тими, хто брав участь у виявленні, знищенні чи захопленні певного виду техніки. Командири цих військовослужбовців/поліцейських також матимуть додаткову винагороду у відсотках від суми: безпосередній командир - 5%, командир рівня взводу, командир рівня роти, групи - 3%, командир рівня батальйону - 2%, командир рівня бригади (полку) - 1%.

Окрім того, проєктом закону пропонується встановлення низки надбавок і винагород. Зокрема, військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 12 місяців, з яких мінімум 6 місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 1,5.

Своєю чергою військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 24 місяців, з яких мінімум 12 місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 2.

Також планується передбачити одноразову грошову виплату тим, хто після 24 лютого 2022 року уклав чи продовжив контракт про проходження служби на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану: солдатам - 120 тисяч гривень, сержантам і старшинам - 160 тисяч гривень, офіцерам - 200 тисяч гривень.

Для тих, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами або станом здоров'я, але виявив бажання продовжити служити, пропонується встановити щомісячну додаткову винагороду в розмірі 10 тисяч гривень.

Окрім того, законопроєкт передбачає встановлення довічного страхування життя та здоров'я для військових, які відслужили не менше 36 місяців, із них - щонайменше 12 бойових, а також для звільнених із полону (за державні кошти в приватних установах). Дія страхування поширюватиметься й на їхні сім'ї.

Документ також пропонує встановити мінімальні розміри пенсій по інвалідності особам, які отримали інвалідність унаслідок участі в ATO на сході України, ООС на сході України, збройної російської агресії проти України: І група - 25 тисяч гривень, ІІ група - 20 тисяч гривень, ІІІ група - 15,6 тисячі гривень.

Крім цього, проєктом закону передбачається низка пільг для військовослужбовців. Наприклад, право на кредит для відкриття бізнесу зі ставкою до 5% матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців, серед яких - щонайменше 12 бойових, чи не дослужив ці строки у зв'язку з пораненням, а також звільнені з полону.

Право на іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців, із них - мінімум 24 бойових, поранені, що продовжують службу, але мають право на звільнення, звільнені з полону, а також ті, хто не зміг продовжити військову службу через поранення.

Законопроєкт також пропонує право на пільгове розмитнення автомобілів для тих, хто проходив військову службу після 24 лютого 2022 року. Зокрема, військовослужбовці, які відслужили не менше 36 місяців, матимуть право на знижку 50% на митні та податкові платежі. Військові, які відслужили не менше 24 місяців, із них - щонайменше 12 виконували бойові завдання, буде "нульове розмитнення". Це право має бути запроваджено окремими законопроєктами про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України.

Водночас законопроєкт вносить додатковий перелік підстав для демобілізації у зв'язку із закінченням строку служби, якщо військовий не висловлює бажання продовжувати військову службу: у разі безперервної служби під час дії воєнного стану впродовж 36 місяців; протягом 18 місяців безперервної служби під час дії воєнного стану, з яких 12 місяців виконуючи бойові накази.

Щодо підготовки призовників у документі містяться окремі положення. Усі призовники, які раніше не проходили військової служби, матимуть пройти обов'язковий курс базової загальновійськової підготовки, який триватиме не менше трьох місяців і включатиме тактико-стройові заняття (не менше 30% від загальної тривалості курсу), тактичну медицину (не менше 10%) й вогневу підготовку (не менше 30%).

Документ встановлюватиме механізми контролю за проходженням призовниками навчання. За неякісну підготовку захисників буде додаткова відповідальність для інструкторів та керівників навчальних центрів. Після курсу - обов'язковий іспит і направлення у військову частину. У разі невдалого результату - додаткове навчання до одного місяця.

Нагадаємо, що у 2024 році на фінансування грошового забезпечення та доплат військовослужбовцям Збройних сил України направлять 751,3 мільярда гривень.

  • Вас може зацікавити:

Зарплати рекрутованих в ЗСУ: названо суми виплат бійцям

Зарплати військових у 2024 році: кому і скільки зараз платять

Ще одній категорії мобілізованих скасували зарплату: про кого йдеться

Источник: apostrophe.ua
С оккупации вернулась новая группа украинских детей: что о них известно
Как обрезать косточковые деревья осенью, чтобы в следующем году иметь богатый урожай: главные советы
Помидоры с огурцами продолжают бить по кошелькам, зато перец радует ценами — осенние изменения на рынке овощей
Теперь тыкву полюбят все: рецепт вкуснейшей картофельно-тыквенной запеканки
Анонс дерзкого PvP-экшена на восьмерых, где морские пехотинцы играют против руки Бога: спасите свою душу
В Украине появятся новые банки, НБУ рассказал о нововведениях: "позволит решить проблемы"
ПФУ сократил финансирование пенсий: урежут ли выплаты старикам
Наконец-то появился кавалер? Леся Никитюк заинтриговала поклонников любовным фото
«Искусственная почка» и хирургический VAC-аппарат военному госпиталю Чернигова передали БФ «Надежда» и фонд «Рідна країна» Николая Томенко
Нужно ли обрезать клубнику осенью: хозяйки назвали правила максимального урожая
Военный предлагает воспитывать школьников, как будущих защитников: "Их просто нужно достать"
У Киевстара и Vodafone появилась новая услуга: можно заказать номер мечты
Помощь к ВСУ не дошла: руководитель благотворительной организации разбогател на десятки миллионов
Оля Полякова стала на сторону квадроберов и нарвалась на хейт гневных мам: "Это деградация полная"
СБУ заочно сообщила новое подозрение главе Центробанка РФ
Родители бунтуют против 12 лет обучения: когда дети будут в школе больше и почему подростков "отселят"
Рецепт маринованных грибов за 10 минут: шеф-повар поделилась секретами
В прокуратуре сорвали собственную инициативу снова запретить Полтавскому ГОКу использовать вагоны
Авто становится непозволительной роскошью: новые акцизы на горючее обдерут водителей до нитки
Перевозчики инициировали перерасчет тарифов: проезд будет вполовину дороже
Клиенты "ПриватБанка" жалуются на услугу страхования: "компания легко отказывает в выплате"
Вышел новый трейлер спин-оффа Like a Dragon, и это отдельная игра про Горо Маджиму
"Защищался": чиновник НБУ Поляруш рассказал свою версию конфликта с бойцом ВСУ
Как обрезать вишню осенью, чтобы был хороший урожай: украинцам раскрыли все тонкости
Электроэнергия может подорожать на 50%: цены вызовут шок у людей
Максим Колосар: сделка еще не приговор. Доказано делом Головача
Убытки на 36 млн грн: СБУ раскрыла схему наживы на авиации ВСУ
Подойдет любая начинка: рецепт мягкого и вкусного теста для пирожков
Тренер «Эпицентра» Сергей Нагорняк: Футбол, российские связи и тайные бизнес-партнеры
Повышение пенсии через суд: Фемила приняла важное решение
Пенсия вырастет с 1 октября у некоторых украинцев: перед новым годом добавят денег
Киевский центр будет бесплатно лечить от ожогов и рубцов детей, пострадавших от войны
Пострадавшие от войны дети могут пройти бесплатное лечение в киевском центре ANREAL
Капуста вместо мяса: совсем новый рецепт фаршированного перца в банках
Заменит даже торт: рецепт пирога-сырника с домашней глазурью и орешками
Палочки вверх: скончалась легендарная актриса из "Гарри Поттера"
Доктор 20 лет проводил незаконные операции по увеличению пениса: считал, что "лечит" их
Продукты стали роскошью: как украинцы выживают на минимальную зарплату
Максим Колосар: соглашение еще не приговор, доказано делом Головача
Штрафы для водителей электросамокатов: придется отдать деньги за ряд нарушений