Тищенко і побиття військового у Дніпрі: експерт звернув увагу на деталі, які ніхто не помітив
Під час скандального інциденту в Дніпрі ніхто не звернув увагу на те, хто ті люди, які зараз під час війни вільно ходять містом у якоїсь мілітарної формі (не піксель) зі зброєю та в балаклаві.
На це звернув увагу Кирило Сазонов – політичний експерт, а зараз віськовослужбовець ВСУ.
"По справі Тищенко здається все зрозуміло. Часу небагато, міг би нічого не писати – написали вже достатньо. Але! Є пара моментів, які чомусь залишаються поза увагою широкого загалу. Тому хочу на них акцентувати окремо. Бо з самім Тищенко все зрозуміло – є суспільний резонанс, засудження та влада прямо каже, що тягнути цього персонажа з болота не збирається", - написав Сазонов.
"Але: Перше. Хто ті люди, які його супроводжували? Хто ходить містом у якоїсь міліарної формі (не піксель) зі зброєю в балаклаві? Зі зброєю та закритим обличчям у місті – це норм? Поліцію нічого не засмучує? Місцеві керівники НПУ вже когось звільнили за службову недбалість? Міністра влаштовує таке керівництво НПУ у Дніпрі? А хлопець з відео взагалі не у формі, але у якісь жилетці з написом «Поліція» - це хто взагалі? Аніматор? Чому не затримали? Чи поліцейський, якому не вистачило форми? Треба просити волонтерів купити? Чи українців задонатити на комплект форми поліціянту у Дніпро? Бо «голе босе наше сонечко» там страждає. Доречі, особу вже встановлено, такі працівник НПУ, але... Києва", - акцентував увагу експерт.
"Третє. А що було до того, як конфлікт записували на відео? До кого приїхав нардеп? Чому був конфлікт? Бо люди різне пишуть. Наприклад, що там є кримінальний бізнес. Під впливовим дахом. А Тищенко приїхав віджати цей бізнес собі. Я не знаю, але ми же бачили, що це не дрібна сварка на вулиці. Так навколо чого все це – слідство має дати відповіді. Бо дуже цікаво.
З урахуванням всього цього загалом: Справа Тищенка - це лакмусовий папірець для генпрокурора. Бо депутатську недоторканість вже відмінили і для притягнення нардепа до відповідальності має бути подання саме Генпрокурора. Можна багато говорити про що завгодно, але якщо після такого інциденту генпрокурор негайно не реагує, а чекає офіційного дозволу на початок процесуальних дій - навіщо нам такий прокурор?
Три дні тому той самий генпрокурор не прийшов і Раду де мав звітувати про хід розслідування щодо статків свого зама Вербицького. Все виглядає так, що тактика прокуратури проста: стається проблемна ситуація, прокуратура тягне час і чекає на вказівки зверху що робити далі. Але накопичення таких проблем вже показує, що у влади немає іншого шляху ніж звільнити генпрокурора", - підсумував Сазонов.