Міста-побратими, фестиваль і фото: політик розповів, як раніше громади працювали на міжнародному рівні
Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексієм Буряченком.
«Якщо казати про 2024 рік, стандартно буде три блоки: законодавче забезпечення загальної структури реформи (ред. – децентралізації), другий – військові виклики, третій – це вже обов'язковий кейс, це євроінтеграційна практика», - розповідає Віталій Безгін.
За його словами, у певних питаннях прогрес є, ми випустили вже на друге читання законопроєкт про міжнародне територіальне співробітництво. Як пояснює політик, це нова законодавча рамка того, як наші громади мають працювати з міжнародними партнерами, і парадигма зрозуміла: всім треба перепиняти очікувати на додаткові субвенції, яких не буде і під час війни, і перші повоєнні роки, зрозуміло, треба залучати гроші. Загалом же, констатує він, це додає серйозної суб'єктності органам місцевого самоврядування на міжнародному рівні.
«Розумієш, як раніше було? Це було виключно там транскордонне співробітництво, це було на рівні регіонів, але на рівні громад… Ну, воно було формально, так, оці міста-побратими, підписали рамковий документ і все», - згадує Олексій Буряченко.
Як стверджує гість програми, раніше це все було про побухати, провести якийсь фестиваль, потусуватись, повикладати фоточки. На жаль, констатує він, у деяких у голові досі воно в цьому форматі: підписати якийсь меморандум про співпрацю, викласти красиву фотку в Фейсбуці, і на цьому все.