Дискредитаційна кампанія НАБУ – це частина плану ЦПК, щоб впливати на бюро - Углава
Зокрема, від дій Центру протидії корупції, який очолює Віталій Шабунін.
Про це йдеться в листі Углави. Він заявляє, що НАБУ зіштовхнулося з найбільшим викликом за всю історію свого існування.
«На цей раз особи з власними нездоровими амбіціями вирішили внести розбрат всередині колективу. Як наслідок – зруйнувати НАБУ, а надалі за допомогою ручного керування під егідою «переатестації» «ремонтувати» його», – зазначає Углава.
Як пише «Закон і бізнес», йдеться про штучний скандал щодо нібито розголошення ним інформації з досудового розслідування НАБУ. Углава наголошує, що такі звинувачення безпідставні: «Це все більше схоже на переслідування з боку деяких представників громадських організацій. Ця дискредитаційна кампанія була складовою частиною плану ЦПК негласно впливати та керувати НАБУ».
Раніше Углава подав до суду на ЦПК і Віталія Шабуніна, вимагаючи спростувати поширену ними брехню про злив даних.
Водночас за даними ЗМІ, виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк у розпал війни придбала автомобіль Toyota RAV4, оформивши його на чоловіка, який ухиляється від мобілізації.
А Шабунін числиться бойовим медиком і отримує надбавки за службу, залишаючись у Києві. І ДБР розслідує низку кримінальних справ щодо активіста: за ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, а ще привласнення засобів пересування, військової та спеціальної техніки.
За даними «Закон і бізнес», окрім Шабуніна, від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, серед яких журналісти Юрій Ніколов і Максим Савчук, очільник фундації «DEJURE» Михайло Жернаков, експерт StateWatch Олександр Лємєнов, головний редактор руху «Чесно» Олександр Саліженко та інші.