Усі досьє
Павло Розенко

Павло Розенко

Місце народження, освіта

Павло Валерійович Розенко народився 15 липня 1970 року в Києві. Навчався в столичній школі № 135 (Шевченківський район). У 1993 закінчив електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту.

Під час навчання в КПІ став одним із засновників Української студентської спілки (УСС). Це була перша незалежна всеукраїнська студентська організація. Також майбутній міністр брав активну участь в "Революції на граніті", яка відбувалася у жовтні 1990 року на Майдані в Києві.

Павло Розенко під час Революції на граніті, 1990 рік/facebook.com/rozenko.pavlo

Був членом Народного Руху України (з 1989 року) і Молодого Руху.

Державна служба

Майже одразу після закінчення інституту Розенко вступив на держслужбу. До 2000 року працював помічником-консультантом народного депутата, до 2001-го — помічником міністра, керівником служби забезпечення діяльності міністра екології та природних ресурсів України. Згодом знов повернувся до Верховної Ради й працював помічником нардепа в Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

У лютому 2005 року Розенка призначили першим заступником міністра праці та соціальної політики. Тоді відомство очолив В'ячеслав Кириленко.

У 2007 році він став керівником служби соцполітики Секретаріату президента. З 2008 до середини 2010 року — перший заступник міністра праці та соціальної політики.

Після приходу до влади в лютому 2010 року Віктора Януковича Розенко перейшов в громадський сектор. Виступав та давав коментарі як незалежний експерт з питань соціальної політики України, працював в Центрі ім. О.Разумкова.

Павло Розенко написав понад 100 статей та публікацій щодо проблем і розвитку соціальної політики, пенсійної реформи, системи пільг та компенсацій та оплати праці в Україні.

Павло Розенко

Політична діяльність

Вперше до Верховної Ради Розенко балотувався ще у 1998 році — за списком "Народного Руху України". Вдруге він спробував пройти до парламенту у 2002 році за списком блоку "Наша Україна". Обидва рази виявилися невдалими.

Верховна Рада VII скликання

На парламентських виборах 2012 року був обраний народним депутатом. Суб'єкт висування — Політична партія "УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка. Посів № 10 у передвиборчому списку. На момент обрання — помічник-консультант народного депутата (Олеся Донія), член партії "УДАР". Набуття повноважень — 12 грудня 2012 року.

У Верховній Раді нардеп обіймав посаду заступника голови Комітету з питань соціальної політики та праці, а також входив до кількох груп з міжпарламентських зв'язків, зокрема з Ізраїлем.

Протягом депутатської каденції (до кінця жовтня 2014 року) приєднався до написання понад 40 проєктів закону, подав 37 поправок до чотирьох законопроєктів, направив 37 депутатських запитів і 327 разів виступав (переважно з місця).

Згідно з даними електронної системи реєстрації, нардеп пропустив менше як 4% пленарних засідань.

Павло Розенко в залі Верховної Ради

Верховна Рада VIII скликання

На позачергових парламентських виборах у жовтні 2014 року Розенка знову було обрано народним депутатом, однак вже по списку (№ 26) Партії "Блок Петра Порошенка".

В депутатському кріслі він пробув недовго, хоча й встиг долучитися до двох законопроєктів. Один з них, "Про електронну комерцію", був прийнятий і підписаний президентом.

Міністерство соцполітики

2 грудня 2014 року Павло Розенко призначений міністром соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка. Примітно, що лише за кілька тижнів до призначення політик називав розгляд його кандидатури на міністерську посаду "тролингом 101 рівня".

Павло Розенко
кандидат на посаду міністра, 1 грудня 2014 р.

Якщо я очолю міністерство, і ви дізнаєтеся про корупцію в моєму відомстві, йдіть не до мене, а прямо в СБУ.

Він заявляв, що очолюване ним відомство "".

Майже одразу після приходу на посаду Розенко пообіцяв підвищити на 13% мінімальні пенсії та заробітні плати в Україні з грудня 2015 року, а також "оголосив війну" тінізації фонду заробітної плати. Також він наголошував на необхідності ліквідувати спецпенсії. Був одним з головних ідеологів монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Павло Розенко

Віцепрем'єрство

14 квітня 2016 року Верховна Рада призначила новий склад Кабінету міністрів, який очолив Володимир Гройсман. В новому уряді Павло Розенко обійняв посаду віцепрем'єр-міністра. До його компетенції входили питання охорони здоров'я, мовної та соціальної політики. Мінсоцполітики очолив Андрій Рева.

Наприкінці червня 2016 року в парламенті було зареєстровано проєкт постанови про визнання роботи Розенка незадовільною та звільнення його з посади віцепрем'єра. Авторами постанови виступили народні депутати фракції "Народний фронт" Людмила Денісова та Олександр Дроздик, а також представниця "Самопомочі" Наталія Веселова. Всі троє входили до складу Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

"…", — йшлося у проєкті постанови.

Сам чиновник відреагував на документ спокійно, зазначивши, що це лише "самопіар окремих народних депутатів". В середині вересня 2016 року документ було відкликано, а Розенко залишився на посаді.

Наприкінці серпня 2019 року Кабмін Гройсмана у повному складі пішов у відставку.

До цього Розенко знову спробував потрапити до парламенту на позачергових виборах народних депутатів, які відбулися 21 липня. Він балотувався по списку партії "Європейська Солідарність" під № 39, однак не пройшов.

Після звільнення Розенко почав займатися громадсько-політичною діяльністю, а також працював експертом UNAIDS – Об'єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД. Став жорстким критиком нового уряду на чолі з Олексієм Гончаруком.

Павло Розенко під час засідання Кабміну

Компромат і скандали

Незадекларована ділянка на мільйони гривень

На початку серпня 2016 року ЗМІ "розшукали" незадекларований особняк Павла Розенка в селі Погреби Броварського району Київської області. 8 серпня кілька десятків активістів, серед яких були переселенці з Донбасу й Криму, підпалили шини біля цього будинку. Також вони розгорнули транспарант "Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання Павла Розенка".

Активісти стверджували, що незадекларований будинок нібито коштує 5 млн грн і вимагали від віцепрем'єра фінансового звіту.

Декларація Розенка привертала увагу суспільства неодноразово. Так, у звіті за 2016 рік чиновник задекларував подарунок у негрошовій формі від матері на суму 450 000 грн. Крім того, там вказувалося, що він став власником квартири в Києві на понад 81 кв. м.

Павло Розенко

Необережні висловлювання

У травні 2016 року Розенко наразився на критику через пропозицію селянам відмовлятися від газу. Згодом він пояснив, що українцям потрібно подумати з приводу доступних альтернатив, "".

У червні 2018 року віцепрем'єр фактично зізнався, що їздив на Каннський фестиваль коштом держбюджету: "".

Особисте життя

Павло Розенко — батько двох дітей. Колишня дружина — Оксана Іванівна Розенко. Жінка працює помічником народних депутатів, починаючи з IV скликання ВР. В парламенті IX скликання вона на платній основі допомагає двом депутатам фракції "Слуга народу". Пара розлучилася після 18 років спільного життя.

Колишня дружина Павла Розенко Оксана в кулуарах Верховної Ради / oligarh.media

Дочка — Анастасія, син — Ярослав.

Батько — Валерій Петрович, помер у 2005 році. Матір — Валентина Василівна, працювала начальником відділу Держтелерадіокомпанії України.

Дід — Петро Якимович Розенко (1907–1991 рр.), голова Держплану Української РСР, заступник голови Ради міністрів УРСР.

Восени 2018 року стало відомо, що Павло Розенко зустрічається з журналісткою Оленою-Крістіною Лебідь. Вона народилася 10 липня 1990 року в Херсоні, працює на "Новому каналі". Ймовірно, стосунки Лебідь і Розенка почалися ще тоді, коли той був одружений. Станом на січень 2022 року пара заручена.

Павло Розенко та Олена-Крістіна Лебідь

Майновий стан і доходи

Електронну декларацію (після звільнення) за 2019 рік Павло Розенко подав наприкінці травня 2020 року. Ексчиновник зареєстрований та проживає в Києві.

Нерухомість. Розенко володіє лише однією квартирою в Києві площею 81,4 кв. м, вартість якої не вказана (див. вище). Вся інша нерухомість записана на його дітей та колишню дружину:

  • житловий будинок в Погребах площею 358 кв. м за 1 003 240 грн;
  • земельна ділянка у тому ж селі на 1001 кв. м вартістю 204 974 грн.

Транспортні засоби. Колишній віцепрем'єр їздить на Toyota Highlander 2011 року випуску. Станом на жовтень 2014 року вартість автівки оцінили в 389 100 грн.

Доходи. В Кабміні у 2019 році Розенко заробив 489 460 грн. Також він отримав 144 000 грн гонорарів від Бюро ВООЗ в Україні.

Грошові активи. Готівка: 250 000 грн, $10 000, €8 000.

Банківські рахунки: 81 800 грн у ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" і 7 600 грн в "ПриватБанку".

Павло Розенко / facebook.com

Розенко в соцмережах

Ексміністр та колишній віцепрем'єр досить активний в соцмережах. Станом на кінець січня 2022 року на його сторінку в Facebook підписано 20 340 користувачів.

В Twitter у нього 9050 підписників, а в Instagram — 2085.