Олена Мошенець
Місце народження, освіта
Народилась 6 березня 1983 року у Києві. У 2000 році закінчила з відзнакою Український гуманітарний ліцей за профільним напрямком підготовки "економіка".
Перший диплом про вищу освіту отримала, закінчивши в 2006 році економічний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "Економічна теорія" Київського національного університету імені Тараса Шевченка (магістр економічних наук).
Також протягом 2002-2007 років навчалась в Академії муніципального управління на юридичному факультеті за спеціальністю "Правознавство" та здобула кваліфікацію юриста.
Крім того, навчалась у Школі цифрової журналістики (DFJ — Digital Future of Journalism — Журналістика цифрового майбутнього) Києво-Могилянської академії та проходила стажування у найбільших видавництвах США: The Washington Post, BuzzFeed, Thompson Reuters, National Geographic.
Кар'єра
Мошенець вирішила піти шляхом економічної журналістики. Упродовж 2006-2013 років працювала журналісткою та редакторкою видання "Інвестгазета". У 2013-2014 роках обіймала аналогічні посади у газеті "Капітал".
Газета "Капітал", за даними низки видань, серед яких "Детектор медіа" та "Економічна правда", належала людині Януковича Сергієві Арбузову. Мошенець продовжила співкерувати виданням і після втечі самого власника до Росії. У цьому ЗМІ в період одразу після Майдану виходили інтерв'ю з одіозними соратниками Януковича, зокрема з самим Арбузовим та колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком. У коментарі "Схемам" Олена Мошенець підтвердила, що працювала у "Капіталі" Арбузова у зазначений період, але уточнила, що її робота у виданні нібито не стосувалася політичних тем.
"У сферу моїх компетенцій входили спеціальні додатки до газети, що стосувалися лише бізнес-тематики (агро, технології, медицина, управління тощо)" – пояснила жінка. При цьому на сайті "Слуги народу" не вказали роботу Мошенець у цьому виданні, зазначивши співпрацю з іншими.
З 2016 по 2018 рік була заступницею головного редактора та керівницею спеціальних проєктів журналу "Бізнес".
Засновниця ТОВ "Мап комюнікейшн груп". Шеф-редакторка бізнес/медіа бюро "ekonomika+" та головна редакторка видання "ТОП-100. Рейтинги найбільших", заступниця головного редактора регіональної редакції інформаційного порталу delo.ua.
Політична діяльність
На дочасних парламентських виборах у 2019 році пройшла до Верховної Ради IX скликання за списками партії "Слуга народу" під №55 як безпартійна. З 10 листопада 2019 року — членкиня партії. Заступниця голови Комітету з питань антикорупційної політики. Входить до фракції "слуг".
Міжфракційні обʼєднання:
- БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)
- Південь України.
За даними порталу Ради, має 5 помічників, чотири з яких працюють на платній основі. Станом на кінець жовтня 2021 року, подала 17 депутатських запитів, один раз виступала з трибуни і 5 разів — із місця. На кнопкодавстві чи гречкосійстві впіймана не була.
За даними порталу "Слово й діло", виконала 20% своїх обіцянок.
Погляди
Вважає, що коронавірус може бути біологічною зброєю.
Я розглядаю таку можливість, що це може бути одним із різновидів біологічної зброї. Тому що про біологічну зброю, як і про ядерну, йдеться вже багато десятиліть, і ця зброя набагато гірша, ніж ядерна. Якщо за ядерними боєголовками ми можемо порахувати, скільки їх, де і в яких країнах, щоб розуміти масштаби, то що відбувається в лабораторіях і як це може вплинути на світову кон'юнктуру в майбутньому, тут складніше сказати. Коронавірус може бути гарним прикладом того, як це може бути навіть без ядерної зброї
При цьому жінка стверджує, що вакцинована від COVID-19.
Виступає за єдину державну мову — українську.
Сама я думаю іноді українською, іноді - російською. Але на це у мене є політичний погляд: українська мова - державна, вона у нас одна, і ми її повинні захищати. Захищати її не буде ніхто, крім українців - ні в Росії, ні в Канаді, ні в Італії, хоча в цих країнах багато українців
Голосувала за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, проте вважає, що у парламентарів немає підстав позбавляти його депутатського мандата й такі розмови навіть не ведуться.
Жодних розмов про це в нашій політичній силі не було. Ці розмови відбуваються лише на певних медіамайданчиках. Ми про це навіть не говоримо. Жодних намірів позбавити мандата Разумкова не було
Родина
Заміжня. Чоловік — В'ячеслав Мироненко, приватний підприємець. Інформації про дітей у відкритому доступі немає.
Декларація
Мошенець задекларувала квартиру чоловіка в Києві площею 100,4 кв. м., а також квартиру в Києві площею 70,5 кв. м., де її чоловікові належить 25%. Решта належить членам його родини.
Олена Мошенець вказала, що зареєстрована в квартирі матері Мошенець Надії в Києві площею 72,5 кв. м. Також нардеп вклалася в будівництво квартири в Києві площею 99,69 кв. м. Об'єкт іще не здано в експлуатацію. Там же в неї буде і паркомісце.
У нардепа є три авто: VOLKSWAGEN JETTA 2016 року випуску, RENAULT CLIO 2006 року випуску та PORSCHE CAYENNE 2006 року. Право користування ними також має чоловік парламентаря.
Мошенець має 60 інвестиційних сертифікатів у ТОВ "Компанія з управління активами "КОНКОРД ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ", а її чоловік володіє корпоративними правами в ТОВ "Медіатека інвестиційних ідей" (55%).
Доходи родини минулого року склали:
- Зарплата Мироненка в ТОВ "Медіатека інвестиційних ідей" — 18 тисяч гривень, а сума поворотної фінансової допомоги там же — 35 тисяч гривень;
- Його дохід від заняття підприємницькою діяльністю у ФОП Мироненко В'ячеслав Олександрович — 410 тисяч гривень;
- Зарплата Мошенець у Раді — 510 977 гривень;
- Її дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав — 5 тисяч гривень;
- Кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень — 50 4480 гривень;
- Відшкодування за проїзд — 9 тисяч гривень.
Мошенець тримає готівкою 250 тисяч гривень і 35 тисяч доларів, її чоловік — 75 тисяч євро. У банку в нардепа 256 743 гривні, в її чоловіка — кілька рахунків у різних установах на загальну суму понад 250 тисяч гривень.
Соцмережі
Персональний сайт нардепа — https://moshenets.org/
У Мошенець є дві сторінки у Facebook. На її персональній сторінці станом на жовтень 2021 року трохи більше ніж 2500 френдів і 2182 підписники. Там вона переважно висвітлює свою політичну діяльність.
Публічна сторінка нардепа українцям менш цікава: у неї менше тисячі підписників. Там регулярно публікуються дописи, але вони набирають, як правило, менше двох десятків "лайків".
В інших соцмережах нардеп не зареєстрована.