Усі досьє
Олексій Порошенко

Олексій Порошенко

Ранні роки і освіта

Олексій Петрович Порошенко народився в 1985 році в Києві. В цей час його батько, Петро Порошенко, проходив службу в лавах Радянської армії.

У 2002 році Олексій закінчив Кловський ліцей, після чого продовжив навчання за кордоном. У 2001-2002 роках він навчався Великобританії, в престижному Ітонському коледжі, а потім ще рік — в Вінчестерському коледжі. У 2004-2007 роках навчався в Лондонській школі економіки.

Паралельно Олексій Порошенко отримав освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, який закінчив у 2008 році за спеціальністю "Міжнародний бізнес".

Також у 2011-2012 роках навчався в бізнес-школі INSEAD (Diversity Fund Scholarship) у Франції та Сінгапурі за фахом "магістр ділового адміністрування".

Ділова карʼєра

Першим місцем роботи Олексія Порошенко став великий американський інвестиційний банк Merrill Lynch — у 2006 році він працював там на посаді аналітика.

Однак вже у 2007 році він перейшов на роботу в кондитерську корпорацію батька "Рошен". Спочатку Олексій працював на посаді економіста, а потім був менеджером зі збуту територіального відділу.

У 2009-2010 роках Олексій Порошенко працював в Міністерстві економіки — був радником в департаменті забезпечення роботи міністра.

У 2010 році перейшов на роботу в торгово-економічній місії Генерального консульства України в Шанхаї (КНР). Спочатку Олексій Порошенко був заступником керівника, а потім — віцеконсулом відділу з економічних питань. Працював в консульстві до 2011 року. Призначення Порошенка в торгово-економічну місію викликало резонанс, оскільки у нього не було дипломатичного досвіду. З чуток, за цим призначенням стояли домовленості Петра Порошенка, який в той час претендував на посаду міністра закордонних справ, і Богдана Данилишина, який очолював Мінекономіки.

У 2011-2013 роках був заступником генерального директора із зовнішньоекономічних звʼязків ЗАТ "Продовольча компанія" Поділля ".

В кінці 2019 року Олексій Порошенко став бенефіціаром компаній, що входять в холдинг "УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО", Кондитерської Корпорації "РОШЕН" (Roshen), ТОВ "ПРАЙМ ІНВЕСТМЕНС" та інших колишніх активів Петра Порошенка.

Також Олексій є співвласником Міжнародного Інвестиційного Банку (частка 9,9174%).

Політична діяльність

У 2013 році Олексій Порошенко був обраний депутатом Вінницької обласної ради від партії "Батьківщина". Працював в постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Олексій Порошенко у Верховній Раді

У жовтні 2014 балотувався на дострокових парламентських виборах по одномандатному виборчому округу № 12 у Вінницькій області від партії "Блок Петра Порошенко". Пройшов до Верховної Ради, набравши 64,04% голосів виборців. У парламенті працював у комітеті з питань податкової та митної політики.

Участь в АТО

У 2014 році Олексій Порошенко брав участь АТО. На Донбас він поїхав добровольцем, змінивши при цьому прізвище на Анисенко, щоб не наражати на небезпеку оточуючих.

Олексій Порошенко приймає присягу
Олексій Порошенко

Ніхто не знав, або хоча б не мав знати, що я — син президента. І навіть, коли до мене підходили люди, які начебто впізнавали, я завжди говорив, що вони помилилися. Не знаю, чи була це правильна позиція чи ні. Але тоді, щоб не ставити в небезпеку ні себе, ні людей, які були поруч зі мною, я був під іншим прізвищем.

Батальйон, в якому воював Олексій Порошенко, базувався під Краматорськом.

Олексій Порошенко

Я не є професійним військовим, я не якийсь там коммандос. Я служив в мінометному підрозділі. Ми там і стріляли, і допомагали іншим нашим воювати.

Сімʼя

У 2013 році Олексій Порошенко одружився з Юлією Аліхановою. Його дружина народилася в Севастополі, працює на посаді топ-менеджера консалтингової фірми McKinsey & Company. В день інавгурації Петра Порошенка, 7 червня 2014 року, у них народився син, якого назвали Петром на честь діда. У 2016 році у пари народилася дочка Єлизавета.

Олексій Порошенко з сином. Фото: Facebook

Доходи

В останній раз Олексій Порошенко подавав електронну декларацію у 2020 році, після завершення роботи у Верховній Раді. Згідно з декларацією, Олексій Порошенко є кінцевим бенефіціаром більше ніж 60 фірм.

За 2019 рік він задекларував 5,3 млн грн доходу. Готівкою він зберігав 102,8 тис. грн., 6 тис. доларів США та 5100 євро, а на рахунках в банках у нього було 162 тис.грн, понад мільйон доларів і 8 тис. євро.

У декларацію внесені квартира в Києві (80,66 кв.м.), земельна ділянка (33 тис. кв. М.) та будинок (827 кв.м.) в Козині Обухівського району Київської області, а також офіс у Вінниці.

У Олексія є автомобіль ГАЗ 1981 року випуску і BMW 320i Cabrio

Олексій Порошенко в соцмережах

Офіційна сторінка Олексій Порошенко в Facebook