Олександр Дубінський
Ранні роки і освіта
Олександр Дубінський народився в Києві в 1981 році. Здобувши середню освіту, продовжив навчання в технікумі податкової академії. Згодом також закінчив Інститут харчових технологій за спеціальністю бухгалтер і аудит і отримав спеціальність інженера-електрика в Київському політехнічному інституті.
З 18 років працював на київському радіоринку, де мав кілька точок. Повністю покинув цю діяльність в 2006 році.
Я з 18 років працював на радіоринку, і як би кого-то це не дратувало, але перші великі гроші заробив не на телебаченні. Я торгував електронікою. У той час комерція приносила 100 доларів в день — колосальні гроші в той період. Бюджет не пиляв, на потоках не сидів, в офшори не виводив, гранти не п**діл, і жаба мене не тисне.
Карʼєра в ЗМІ
У 2004 році Дубінський почав роботу в виданні "Економічні вісті". З 2005 року став спецкором.
У 2009 році став головним редактором тижневика "Kyiv Weekly", паралельно працював хронікером на Шустер Live, а в наступному році перейшов на 1+1 олігарха Ігоря Коломойського, де став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань.
У 2014 році Дубінський став телеведучим програми "Гроші", змінивши там Жана Новосельцева, який пішов через незгоду з політикою редакції.
Політична карʼєра
Дубінський пройшов до Верховної Ради IX скликання в 2019 році по мажоритарному округу 94 (Обухівський і Васильківський райони Київської області) від партії "Слуга народу". Під час голосування отримав 40,94% голосів. У Раді зайняв посаду заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Дубінський був членом партії "Слуга народу", очолював Київську обласну організацію партії, проте в 2021 році його виключили з партії і позбавили поста.
Також в 2020 році Дубінський збирався балотуватися в мери Києва від партії "Слуга народу", але програв на праймеріз Ірині Верещук.
У березні 2021 року Дубінський створив у Верховній Раді міжфракційне обʼєднання, яке назвав "Дубіна — слуга українського народу".
Втручання у внутрішні справи США і санкції
19 травня 2020 року позафракційний нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, могли свідчити про вплив колишнього віце-президента США Джо Байдена на пʼятого президента України Петра Порошенка. "Презентація" плівок відбулася за безпосередньої участі Дубінського. На оприлюднених записах йшлося про звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна, яке нібито стало однією з умов матеріальної підтримки України з боку США.
У штабі Байдена, який в той час балотувався на пост президента США, назвали плівки "повністю відредагованими". Державне бюро розслідувань відкрило провадження через прослушку розмови Порошенко з Байденом.
Після перемоги Байдена на виборах справу стосовно нього в Україні було закрито, а 11 січня 2021 року Мінфін США вніс до списку санкцій сімох громадян України, серед яких виявилися народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський, колишній прокурор Костянтин Кулик і Олександр Онищенко. Санкції були повʼязані з оприлюдненими плівками і були введені за втручання в американські вибори і участь в російській мережі зовнішнього впливу. Під санкції також потрапили декілька українських ЗМІ.
Сам Дубінський відкидав звинувачення у втручанні у виборчий процес в США, кажучи, що його позиція нібито є незалежною і повʼязана "з відстоюванням інтересів українського народу". Пізніше ж Дубінський оголосив, що участі в прес-конференції Деркача від нього вимагав Офіс президента Зеленського і все було зроблено під тиском ОПУ.
Виключення з партії "Слуга народу"
Після введення проти Дубінського санкцій США, 25 січня 2021 року відбулося засідання фракції "Слуга народу", на якому президент Володимир Зеленський закликав Дубінського вийти з її складу. Глава фракції Давид Арахамія стверджував, що Зеленський пропонував Дубінському вийти хоча б на час, щоб "не кидати тінь" на фракцію, але Дубінський відмовився йти. Більш того, він записав відеозвернення до президента, в якому пригрозив розвалом фракції в разі його виключення. Проте його виключили, після чого Дубінський змінив позицію і закликав колег, які його підтримували, залишатися у фракції.
Я особисто прошу всіх у фракції, хто підтримує мене, не виходити з цієї фракції на знак протесту, залишитися в ній і до останнього намагатися захистити президента від шляху в прірву, куди веде його нечистоплотне оточення. Тому що разом з президентом в цю прірву йде і наша країна.
На 14 березня 2021 було скликано збори Київської обласної організації "Слуги народу" для вирішення питань переобрання керівних органів цієї організації. На цих зборах новим керівником облорганізації замість Дубінського було обрано народного депутата Андрій Мотовіловец. У той же час 14 березня Олександр Дубінський опублікував відеозвернення, з якого стало відомо, що за ініціативою нардепа в цей же день пройшов якийсь захід, де було прийнято рішення про переобрання голови та обрання членів Політичної ради Київської обласної організації. Однак таке рішення не могли приймати без затвердження голови партії і узгодження головами політради і Національної ради громад, а глава партії "СН" Олександр Корнієнко дозволу на збори під керівництвом Дубінського не давав.
Наступного дня Дубінського вигнали з партії "Слуга народу" за порушення статуту, непокору керівним органам партії та її дискредитацію.
Ми поступово очищаємо команду від засланих козачків, як кажуть, і від випадкових людей. Є й такі.
Позови і кримінальні справи
На Дубінського неодноразово подавали позови до суду з питань спростування інформації, недостовірної інформації та захисту ділової репутації. На своєму Telegram-каналі Дубінський часто приписує заяви та інформацію "джерел", щоб уникнути відповідальності.
Так, в травні 2019 року виконуюча обовʼязки міністра охорони здоровʼя Уляна Супрун подала судовий позов проти Дубінського.
Особа, яка не здатна надати докази щодо своїх же звинувачень, але не соромиться ними розкидатися. Це той жанр фейків, що не містить реальних доказів або документів, спотворює цифри і містить багато необґрунтованої брехні. Саме відвертою і небезпечної брехні, а не спотворення інформації. Свою брехню він підкріплює або фейковими документами без деталей і коректного посилання на нормативні акти, або документами, що не підкріплюють суть озвучених звинувачень. Кожен з матеріалів — хрестоматійний приклад інструментів пропаганди і маніпуляцій.
У листопаді 2019 року Національний банк України заявив, що за допомогою Дубінського реалізується цілеспрямована атака на НБУ з боку олігарха Ігоря Коломойського. Соломʼянський райсуд Києва відкрив провадження за позовом Нацбанку до Дубінському.
У грудні 2019 року Національне антикорупційне бюро почало кримінальне розслідування проти Дубінського. Заяву подав народний депутат від Євросолідарності Олексій Гончаренко "в звʼязку з пролобіювати поправкою, яка, за словами депутата" завдала шкоди як державному, так і місцевому бюджетам" і була пролобійована в особистих інтересах.
У березні 2020 года Офіс Генерального прокурора відкрив кримінальне провадження проти Дубінського через помилкове повідомлення про скоєння злочину Петром Порошенком.
У лютому 2020 року стало відомо, що американський бізнесмен Алекс Ровт подав позов до суду США на Дубінського. Бізнесмен заявив, що в пості нардепа від "Слуги народу" в Facebook, відеоблозі "Дубінізми" і сюжеті програми "Гроші" міститься недостовірна інформація про нього.
У вересні 2020 року Дубінський подав до Державного бюро розслідувань заяву про відкриття кримінального провадження стосовно Артема Ситника, призначення якого на посаду директора НАБУ було визнано неконституційним.
Скандали
27 січня 2019 року Олександра опублікував скандальний пост в Facebook, в якому заявляв, що учасників форуму Порошенко треба було отруїти газом. Причому даний пост був зроблений в річницю звільнення Освенцима.
Сьогоднішній форум Порошенко — був нашим шансом. Шансом пустити туди газ. Якраз всі були в зборі.
Також в 2019 році Дубінський викликав скандал, заявивши про необхідність зняти економічну блокаду "ДНР" і "ЛНР". Крім того Дубінський називав гасло "Слава Україні!" нацистським, а легалізацію цього гасла в сучасній українській армії — "маразмом".
Дубінський регулярно критикував свою партію "Слуга народу" за співпрацю з МВФ.
Слуга МВФ. Мені здається, це більш точна назва для нашої партії.
У Верховній Раді Дубінський є одним з лідерів по пропущеним голосуванням.
У 2019 журналісти зʼясували, що у власності сімʼї Дубінського знаходилося 24 квартири і 17 автомобілів. Згідно з інформацією журналістів, мама Дубінського купила 19 обʼєктів нерухомості на суму 1 млн протягом чотирьох років, а значна їх частина зʼявилася перед виборами. При цьому офіційні доходи сімʼї не могли дозволити йому покупку майна: за словами самого Дубінського у нього зарплата на каналі 1+1 була 72 тисячі гривень, а до 2016 року джерелом доходу матері Дубінського була лише пенсія.
Сам Дубінський пояснював такі покупки "талантом". Також він говорив, що квартири — хороший спосіб вкласти гроші, а стільки автомобілів його сімʼї потрібні, тому що його "мама любить швидкість". Цей вислів став мемом.
У 2020 році стало відомо, що Дубінський розмістив одну зі своїх громадських приймалень в квартирі Тимура Міндіча — бізнес-партнера Ігоря Коломойського, а ще кілька — за адресою офісу олігарха в Києві в бізнес-центрі "Міленіум".
У травні 2020 року Slidstvo.info опублікувало розслідування, згідно з яким Дубінський в грудні 2017 року подав заявку на отримання румунського громадянства за спрощеною процедурою, яка передбачає румунське коріння. Журналісти відзначили, що в румунському міністерстві юстиції їм підтвердили факт подачі на громадянство.
У серпні 2020 року Дубінський розмістив в соцмережах повідомлення, в якому порадив Зеленському придушувати протести в Україні так, як це робить в Білорусі Олександр Лукашенко, тобто жорстко, з порушеннями прав людини. Примітно, що через деякий час нардеп від ОПЗЖ Вадим Рабинович розмістив на своїй сторінці точно такий же пост, слово в слово, але при цьому не вказав, що автор — Дубінський, що викликало його обурення.
У жовтні 2020 року журналісти-розслідувачі опублікували електронну переписку Дубінського з якої випливало, що той є автором фейка про "повій Майдану" часів Революції Гідності.
Лайка Дубінського з іншими політиками
Дубінський відомий нестриманістю у висловлюваннях і використанням нецензурних та образливих висловлювань.
У листопаді 2019 року Дубінський відзначився нецензурними висловлюваннями на адресу керівника "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус.
Посилання на "розслідування" Бігуса всім своїм знайомим розсилає дехто Абромавічус Айварас і обіцяє всім мене знищити. Думаю, краще йому піти під*очіть. Знімає напругу.
У квітні 2020 року у Дубінського стався конфлікт з мером Дніпра Борисом Філатовим, якого нардеп назвав "долбо*бом". У відповідь Філатов назвав того "х**сосом" і пообіцяв набити йому "е**ло".
Конфлікти у Філатов з Дубінським були і раніше.
Жопа, ти п...зди, п...зди. Я почекаю. Якщо ти, обсос, відпустив бороду, то це не означає, що став чоловіком і людиною. У мене пам'ять гарна...
У червні 2020 року Дубінський у себе в Instagram опублікував образливий пост щодо подав у відставку глави Нацабнка України Якова Смолія такого змісту: "Еб*м Смолія в тупий собачий рот в прямому ефірі "1+1".
У жовтні 2020 року Дубінський в прямому ефірі обмінявся образами з кандидатом на посаду мера Києва від партії "Голос", гумористом Сергієм Притулою.
Попередьте хтось Притулу, що повторити подвиг Вакарчука і втекти потім з Києва, привівши туди соросят, — не вийде. Всі вже знають ціну свого голосу. На х** такий голос не потрібен, простіше кажучи.
У січні 2021 року Дубінський закликав відправити у відставку главу Кабміну Дениса Шмигаля, назвавши його "чмом". Раніше він також називав главу уряду "лисою колодою".
У березні 2021 року Дубінський назвав президента України Володимир Зеленський "монархом", а главу фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давида Арахамію порівняв з "об**санним щуром". У відповідь Арахамія назвав Дубінського "кинутої нареченою".
Також Дубінський посварився в Instagram з заступником голови Офісу президента Юрієм Костюком.
"Так поклади мандат на стіл, піди на перевибори і доведи, що тебе оберуть без зеленого прапора. Слабо?" — написав представник ОП, на що Дубінський відповів: "На **й сходи".
"На **й зайнято — ти там міцно і надовго оселився", — відписався Костюк.
Дубінський і автомобілі
Згідно з журналістським розслідуванням від 2019 року, в цілому у Дубінського і його сімʼї було 17 елітних авто. За останні роки у нього зʼявилися 10 машин, серед яких — Porsche 911 Carrera 2006 року, Mercedes SL500 2001 року і Honda S2000 2009 р
Коли цей факт став надбанням громадськості, Дубінський заявив, що стільки автомобілів його сімʼї потрібні, тому що "мама любить швидкість".
Влітку 2020 року Дубінський перед виборами мера Києва організував в центрі столиці зйомки свого відеоролика, в якому він використовує велосипед для пересування в місті. Однак на фотосесію Дубінський приїхав на машині Lexus, яка була припаркована з порушенням ПДР, а поїхав на автомобілі Mercedes G55 AMG (зелений "кубик"). Дубінський всього кілька хвилин позував на велосипеді для фотографа та відеооператора. Під час зйомок народний депутат створював аварійні ситуації — відʼїжджаючи з місця зйомок на Mercedes G55 AMG ледь не вʼїхав у тролейбус з людьми.
Також в 2020 році Дубінський очолив рейтинг злісних порушників правил дорожнього руху, який склали автори антикорупційної програми Bihus Info.
За даними ЗМІ, Дубінcкій не оплачує штрафи за порушення ПДР, ігнорує попередження поліції і продовжує створювати аварійні ситуації. Розслідування показало зневажливе ставлення Дубінського до системи спостереження МВС за порушниками швидкісного режиму.
Наприклад, в жовтні 2020 року евакуатором відвезли автомобіль Дубінського, який був неправильно припаркований в Десятинному провулку. Порушував ПДР він і біля Офісу президента.
1 березня 2021 року Дубінський став учасником ДТП на Львівщині. Нардеп не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з іншою машиною. Водій і пасажир автомобіля джип отримали тілесні ушкодження,
У лютому 2021 року агент НАБУЄвген Шевченко опублікував у Facebook скріншоти з оголошеннями про продаж авто, що належать Дубінському.
Здається мама більше не "любить швидкість", тому що Дубінський почав продавати свої численні авто, поки їх не заарештували. Санкції в дії, панове.
Родина
Олександр Дубінський був одружений на Лесі Цибко. За словами самого Дубінського, він не проживав з дружиною з 2014 року. Офіційно пара в розлученні, але в ЗМІ висловлювалися припущення, що розлучення було фіктивним, щоб уникнути декларування Дубінським частини майна. Дітей у пари немає.
Майно і доходи
У 2019 Дубінський назвав себе гривневим мільйонером, але декларацію про доходи подавати відмовився.
В цьому році я не зобов'язаний її подавати. Були дострокові вибори, так що за законом не зобов'язаний подавати декларацію. Я дуже законослухняна людина, і подам її в 2020 році.
Згідно з поданою в 2020 році декларації, дохід Дубінського за 2019 рік склав близько 6 мільйонів гривень. На рахунках в банках він вказав близько 2,7 млн грн, а вдома зберігає 100 тисяч євро і $300 тисяч.
У декларації Дубінський вказав квартиру в столиці, площею майже 149,3 кв.м, гараж площею 77 квадратних метрів і приватний будинок (79,6 кв.м). Також в декларації є два обʼєкти незавершеного будівництва в Київській області: в селі Круглик і в селі Хотів. Крім того, у володінні Дубінського 10 земельних ділянок в Києві і області, загальною площею трохи більше 87 соток.
У декларації Дубінського вказані пʼять автомобілів: три в якості подарунка від мами (джип Toyota Land Cruiser 2013 року випуску і два Mercedes 2009 року і 2003 року), а також спорткар Porsche Carrera і седан Mercedes SL 500.
Також в декларації вказані 10 пар швейцарських годинників, три одиниці мисливської зброї: два карабіна і рушницю.
Я ніколи не позиціонував себе як голодранця.
У жовтні 2020 року Центр протидії корупції оприлюднив дані словацького бізнес-реєстру про наявність у Дубінського бізнесу в країнах ЄС.
Дубінський в соцмережах
Сторінка Дубінського в Facebook
Telegram-канал Дубінського
Instagram Дубінського
Twitter Дубінського
Сайт Дубінського dubinsky.pro був закритий у звʼязку з введенням проти нього санкцій США
Та ж доля спіткала Youtube-канал Дубінського.