Олег Петренко
Місце народження, освіта
Олег Миколайович Петренко народився 17 вересня 1973 року в Черкасах.
У 1991 році закінчив Черкаський фінансово-економічний технікум за спеціальністю "Бухгалтер".
Вищу освіту здобув у 1997 році, закінчивши Харківську державну академію технології та організації харчування. За фахом — менеджер-економіст.
Кар'єра
Перші кроки в бізнесі Петренко зробив у 1993 році, ставши заступником гендиректора ТОВ "Технікс-25". Цю посаду він обіймав до 2005 року. Після цього два роки працював в керівництві обласного дочірнього підприємства "Черкаситурист".
З 2007 до 2008 р. майбутній нардеп спробував себе на державній службі — був головою комітету з фізичної культури і спорту Черкаської міської ради.
Після повернення в приватний сектор очолив ДП "Черкаситурист".
Війна на Донбасі
Майже від самого початку (з 1 грудня 2013 року) Олег Петренко брав активну участь в Революції Гідності.
У 2014 році він як доброволець долучився до батальйону спецпризначення МВС "Азов". В цивільному житті співпрацював з ГО "Цивільний Корпус Азов", а згодом став членом партії "Національний корпус".
Брав участь в бойових діях під Маріуполем та в боях за Іловайськ. Неодноразово критикував тодішнє військове керівництво за прорахунки в "іловайській операції".
Іловайська операція навіть у наступальній частині була з самого початку бездарною... У добробатів, яких туди направили, не було бронетехніки, танків, артилерії. Підтримки важкою технікою ми не отримали. Тобто піхотою треба було взяти потужний укріпрайон. Ми про це казали, попереджали.
У 2016 році він отримав Відзнаку президента — ювілейну медаль "25 років незалежності України".
Політична діяльність
Олег Петренко двічі балотувався до Черкаської міської ради: у 1998 році як самовисуванець за мажоритарним округом та у 2010 р. — за списком "Партії вільних демократів", керівником якої був бізнесмен Михайло Бродський. Обидва рази виявилися невдалими.
Верховна Рада
На позачергових парламентських виборах восени 2014 року Петренко переміг на одномандатному виборчому окрузі № 194 (Черкаська область), набравши 41,15% або 31 771 голос виборців. Він балотувався від "Блоку Петра Порошенка" як безпартійний. На момент обрання — рядовий підрозділу Патрульної служби міліції особливого призначення ГУ МВС України в Київській області – полк "Азов".
У Верховній Раді VIII скликання нардеп очолив підкомітет з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, був заступником голови цього комітету. Крім того, входив до складу трьох груп з міжпарламентських зв’язків: з Ірландією, Білоруссю, Китаєм. Міжфракційні об'єднання: "Атлантичний рух", "Туристична Україна", "За національне патріотичне виховання", "Здорова нація" та інш.
Законотворчість
Протягом депутатської каденції Петренко долучився до створення понад 160 проєктів закону, подав 46 поправок до восьми законопроєктів, вісім разів виступив в Раді та направив майже 100 депутатських запитів, здебільшого керівникам міністерств та відомств.
Нардеп ініціював кілька резонансних законопроєктів, у тому числі "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана державою-агресором". Рада так і не приступила до його розгляду, а у серпні 2019 року документ відкликали.
Також Петренко був співавтором проєктів закону про генетичну ідентифікацію військовослужбовців, правовий статус і соціальні гарантії учасників добровольчих збройних формувань та протидію жорстокому поводженню з тваринами.
За даними письмової реєстрації, парламентар пропустив 41 пленарне засідання з 579. За підрахунками порталу "Слово і Діло", Петренко виконав понад 80% своїх передвиборчих обіцянок.
Черкаська облрада
На місцевих виборах у жовті 2020 року Петренко був обраний депутатом Черкаської обласної ради. Він переміг на окрузі № 1 (Черкаси, Придніпровський район) від обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання "ЧЕРКАЩАНИ". Балотувався як безпартійний. На момент обрання — тимчасово безробітний.
В облраді очолив постійну комісію з питань розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства.
Входить до складу правління ГО "Центр допомоги військовополоненим, заручникам та родичам безвісно відсутніх" і Всеукраїнського благодійного фонду "Патріот".
Компромат і скандали
Вихід з БПП
На початку червня 2017 року Петренко написав заяву про вихід з фракції БПП. Своє рішення він пояснив образою на президента Петра Порошенка. Глава держави не підписав закон про амністію добровольців, який було прийнято парламентом у лютому 2016 року. Документ, зокрема, передбачав звільнення з-під варти добровольців і військовослужбовців, які не скоювали тяжких або особливо тяжких злочинів.
Втім, була й інша причина. "", — пояснював Петренко.
У липні 2017 р. він офіційно вийшов з лав фракції БПП.
Скандальний допис про поліцію
20 травня 2018 року Олег Петренко оприлюднив у себе в Facebook скандальний допис, в якому опосередковано закликав до насильства над співробітниками поліції.
"" — йшлося у повідомленні.
Нардеп також прикріпив фотографію з трибуни стадіону під час футбольного матчу між столичним "Динамо" і донецьким "Шахтарем", який завершився масовою бійкою на полі.
Допис був присвячений подіям в Черкасах 19 травня. Тоді на матчі між "Черкаським Дніпром" і "Сумами" сталися зіткнення за участі футбольних ультрас та силовиків.
Публікація викликала широкий суспільний резонанс. Згодом нардеп видалив свій допис, пояснивши це небажанням "застрягнути у FB-баталіях".
Сам себе Петренко неодноразово називав активним фанатом київського "Динамо".
Родина
Депутат одружений, виховує двох синів.
Дружина — Тетяна Володимирівна Петренко. Сини — Богдан і Макар.
Майновий стан і доходи
Згідно з електронною декларацією, Олег Петренко зареєстрований в Черкасах, а проживає в селі Геронимівка поряд з обласним центром.
Об'єкти нерухомості. На політика записані 67% житлового будинку площею 55 кв. м і 100% земельної ділянки 517 кв.м в Черкасах. Вартість нерухомості 4000 і 5000 грн відповідно.
Також Петренко та члени його сім'ї мають право користування житловим будинок (117,3 кв. м) і ділянкою на понад 16 соток у с. Геронимівка. Ними володіє Володимир Григорович Демчук. Мабуть, це тесть декларанта.
Тетяна Петренко володіє такими об'єктами нерухомості:
- квартира в Черкаса 87,6 кв. м (вартість не вказана);
- садовий будинок на 57,3 кв. м у селі Мельники Чигиринського району Черкаської області (вартість не вказана);
- 50% нежитлового приміщення в Черкасах (139,6 "квадратів"), вартість якого оцінюється у 1 220 244 грн;
- 50% квартири в Черкасах (35,5 кв. м) за 337 932 грн.
Транспортні засоби. На депутата записані дві автівки:
- Ford Kuga 2012 року випуску за 200 000 грн;
- ГАЗ 24 1981 р.в. за 3000 грн.
Доходи. Заробітної плати у 2020 році Олег Петренко не отримував, адже депутати облрад працюють безоплатно. Натомість він двічі отримав соціальну матеріальну допомогу: 86 489 грн від Черкаського міського центру зайнятості та 18 575 грн з Департаменту соцполітики Черкаської міськради.
Його дружина також отримала матеріальну допомогу у розмірі 12 320 грн. Ще 610 122 грн їй принесло відчуження нерухомого майна.
Грошові активи. Готівкою колишній нардеп тримав 497 000 грн, 12 000 дол. США та 5500 євро.
Тетяна Петренко також готівкою тримала 440 000 грн і $7000.
Заощаджень на банківських рахунках, згідно з декларацією, вони не мають.
Петренко в соцмережах
Станом на кінець січня 2022 року на сторінку Олега Петренка у Facebook підписано майже 6 200 користувачів. Також у нього понад 4,9 тисячі друзів.
В Instagram за ним слідкують 853 підписники.
В інших соцмережах та месенджерах політик не зареєстрований.