Усі досьє
Олег Мейдич

Олег Мейдич

Освіта і бізнес

Олег Леонідович Мейдич народився в 1970 році в місті Калинівка Вінницької області.

У документах, які Мейдич передав в ЦВК перед виборами до Верховної Ради, він вказав, що має вищу освіту. Однак інформації про те, який саме виш закінчив Мейдич, у відкритих джерелах немає.

В цілому інформації про ранні роки життя і діяльності Мейдича практично немає. Деякі ЗМІ пояснюють це тим, що прізвище Мейдич Олег взяв досить пізно, а раніше він був відомий як Олег Погорельский — кримінальний авторитет на прізвисько "Монгол".

Після зміни прізвища Мейдич нібито і легалізувався як бізнесмен і директор ТОВ "Калинівський маслозавод" ЛТД.

Нині володіє ПП "ПРОДХОЛОД", яке передав в управління.

Також є засновником ГО "Асоціація спортивної боротьби Вінницькій області" і очолює Відокремлений підрозділ у Вінницькій області ГО "Всеукраїнська організація сприяння збройним силам України імені Гетьмана Сагайдачного".

Олег Мейдич/slovoidilo.ua

Політична карʼєра

Ще у 2002 році Мейдич балотувався в Вінницьку обласну раду як самовисуванець, але невдало. У 2010 році повторив спробу — тепер від Соціалістичної Партії України, але до облради знову не потрапив.

Згодом Мейдич почав співпрацю з ВО "Батьківщина" і працював помічником народного депутата від цієї партії Петра Гасюка. У 2015 році балотувався в Вінницьку обласну раду від "Батьківщини" і нарешті став депутатом. В облраді очолював фракцію "Батьківщини", був членом постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації.

У 2019 році на президентських виборах Мейдич був довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко, а на парламентських виборах був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання по виборчому округу №18 (Вінницька область) від ВО "Батьківщина". На виборах Мейдич майже на 14% випередив кандидата від "Слуги народу" Павла Довганя.

У парламенті обіймає посаду першого заступника голови Комітету з питань аграрної та земельної політики. Є членом партії та фракції "Батьківщина".

Як член "Батьківщини", Мейдич повністю розділяє погляди партії на питання пенсій, тарифів, виступає проти легалізації грального бізнесу та ринку землі.

Олег Мейдич

Купівля землі іноземцями — це окупація.

Олег Мейдич поруч з лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко та іншими депутатами в залі Верховної Ради/Alexander Prokopenko

Звинувачення в кримінальному минулому

ЗМІ, які вивчали минуле Мейдича, стверджують, що "бізнесмен Олег Мейдич" зʼявився лише після 2000 року. Раніше він носив прізвище Погорельский, був кримінальним авторитетом на прізвисько "Монгол" і керував ОЗУ "борців", а прізвище Мейдич взяв у дружини.

Непрямим підтвердженням цієї інформації є те, що, згідно з електронною декларацією, у Вінницькій області Олег Леонідович Мейдич зареєстрований в будинку, власником якого є Леонід Йосипович Погорельский.

За даними ЗМІ, "Монгол" займався рейдерством, вимаганням, під виглядом охоронної фірми кришував базарників. Крім того, його підозрювали в участі у вбивстві, він знаходився в розшуку.

ЗМІ також стверджують, що після зміни прізвище було "підчищено" бази даних правоохоронних органів і інформація про "Монгола" залишилася тільки в підшивці місцевих газет і на окремих сайтах.

Стаття про вбивство охоронця кримінального авторитета "Монгола" у Вінницькій газеті "Місто" №30 за 20 липня 2005 г./politeka.net

Скандали

Під час роботи в Вінницькій облраді Мейдич прогуляв половину сесій та всі засідання своєї профільної комісії. Через це він перебував у списку депутатів, яких могли б відкликати виборці.

На виборах у 2019 році представники "Опори" зафіксували підкуп виборців: від імені ГО "Соціальні ініціативи Мейдича Олега" жителям міста Липовець Вінницької області роздавали заморожених курей і піцу. За два дні до виборів він привозив з концертом співачку Анастасію Приходько.

Мейдич був одним з перших народних депутатів, хто захворів на COVID-19 у 2020 році. У звʼязку з захворюванням Мейдича в травні 2020 року фракція "Батьківщина" в повному складі пішла на самоізоляцію і не відвідувала засідання парламенту до тих пір, поки нардепи не отримали результати тестів.

У 2021 році Комітет виборців України провів аналіз декларацій народних депутатів, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або найму готельного номера. В результаті зʼясувалося, що компенсацію отримує і Мейдич, чий статок оцінили в 14 млн гривень. В середньому щомісяця народні депутати отримували для найму житла з бюджету 20 тис. грн.

Олею Мейдич/соцмережі

Сімʼя

Одружений на Тетяні Мейдич. Дружина є засновником ТОВ "Полк імені Івана Сірка", яке займається торгівлею сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами. Також в її власності перебуває ще кілька фірм: ПП "Агенція Шериф", ТОВ "Калинівський Виробник", ТОВ "Дістрібютцентр".

У них двоє дітей: Надія і Єгор.

Олександр Мейдич з дружиною Тетяною/соцмережі

Доходи

Згідно з електронною декларацією, у 2020 році Мейдич отримав трохи менше ніж 3,5 млн грн доходу і подарунків в негрошовому вигляді на 580 тис. грн. При цьому у його дружини вказано понад 6 млн грн доходу від підприємницької діяльності.

Готівкою подружжя зберігає 112 тисяч доларів, 70 тисяч євро і 22,2 мільйона гривень. При цьому на рахунках в банках у них лежать близько 120 тисяч гривень і 1593 євро.

Згідно з декларацією, у Мейдичей є квартира в Вінниці, три земельних ділянки (площею 1200, 1200 і 1500 кв.м.) та два будинки у Вінницькій області.

Також Мейдич вніс до декларації ювелірні прикраси дружини та наручні годинники відомих марок Ulysse Nardin, CVSTOS (вартість 341 тис. грн) і Hublot (вартість 241 тис. грн).

Згідно з декларацією, у Мейдичей немає у власності жодного автомобіля.

Мейдич в соцмережах

Сторінка Мейдича в Facebook

Сторінка ГО "Соціальні ініціативи Мейдича Олега" в Facebook