Максим Ткаченко
Місце народження, освіта
Максим Миколайович Ткаченко народився в Луганську (до 1990 р. — Ворошиловград) 24 січня 1983 року. Майбутній нардеп жив і працював у рідному місті до 2014 року.
Навчався в луганській школі №43. Вищу освіту отримав у Східноукраїнському нацуніверситеті ім. В. Даля (2004 р.) і Луганському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка (2007 р.). Вивчав журналістику та редагування.
Кар'єра
В Луганську Максим Ткаченко керував компанією "Мастер-шоу", яка займалася організацію гастролей відомих артистів, зокрема російських. Перший концерт "під егідою" компанії відбувся у 1997 році в Льодовому палаці Сєвєродонецька Луганської області.
На самому початку російської агресії на Сході України разом із родиною переїхав до Києва. У серпні 2014 року він виступив одним зі співвласників ТОВ "Квартал-Концерт". Це дочірня компанія студії "Квартал 95", якою тоді керував нинішній президент Володимир Зеленський. Ткаченко організовував концерти та гастролі всіх проєктів "Кварталу".
У 2016 році став концертним директором співачки Тіни Кароль, а з 2018 р. продюсував гурт "БеZOбмежень" і шоу Dinner Show Hotel Freedom. Також заснував ТОВ "Світанок", "Міська афіша", "Нью Фрідом" і ще кілька інших компаній.
Політична діяльність
За даними руху "ЧЕСНО", у 2010 році Максим Ткаченко, ймовірно, був обраний депутатом Жовтневої районної ради у Луганську за списком Партії регіонів. Був членом цієї політичної сили.
Під час президентських виборів 2019 року очолював команду свого бізнес-партнера Володимира Зеленського на Луганщині. До березня 2020 року виконував обов'язки позаштатного радника секретаря РНБО з питань відновлення Донбасу.
У тому ж році був обраний народним депутатом від партії "Слуга народу" (№25 у виборчому списку). На момент обрання — керівник ТОВ "Квартал-Концерт", член ПП "Слуга народу". Присягу нардепа склав 29 серпня 2019 року.
У Верховній Раді IX скликання Ткаченко посів посаду першого заступника голови Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. Також він увійшов до складу Тимчасової спеціальної комісії з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України; є заступником голови фракції "Слуги народу".
Станом на кінець жовтня 2021 року нардеп долучився до написання й подання майже 80 проєктів закону, подав шість поправок до чотирьох законопроєктів, надіслав шість депутатських запитів і стільки ж разів виступив (усі з місця).
У депутата 19 помічників, двоє з яких працюють на постійній основі за трудовим договором, а всі інші — на громадських засадах.
За даними порталу "Слово і Діло" Ткаченко виконав лише 19% своїх передвиборчих обіцянок.
Компромат і скандали
"Професійність" ватажків "Л-ДНР"
У листопаді 2019 року Максим Ткаченко, який на той час був не лише народним депутатом, а й позаштатним радником секретаря РНБО Олексія Данілова, назвав ватажків самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" "професійними, порядними та чесними людьми, котрі достойні очолити місцеву владу".
Мені здається, що і на тій стороні зараз у владі є професійні та адекватні люди. Все одно є чесні і порядні люди, які хочуть миру та повернення територій. З різних причин багато хто залишається там, багатьох ми знаємо і я не виключаю, що хтось із них може залишитися в команді нової влади.
Разом з тим він заявив, що не готовий поїхати на окуповану частину Луганської області та приєднатися до тамтешньої "влади".
Перепалка із Розенком
У квітні 2021 року в ефірі каналу "НАШ" Ткаченко на підвищених тонах посперечався із колишнім міністром соціальної політики Павлом Розенком. Під час перепалки нардеп заявив, що той разом із дружиною "п'яненький насолоджувався виступом "Кварталу", а тепер всіляко це заперечує.
Нецензурні погрози Кучеренку
У лютому 2020 році під час блокування президії та трибуни Верховної Ради Ткаченко, використовуючи лайку, пригрозив нардепу від "Батьківщини", колишньому міністру з питань житлово-комунального господарства України Олексію Кучеренку. "Слузі" не сподобалося, що його та представників парламентської монобільшості назвали "малолітніми клоунами".
"За клоуна ви зараз п**ди отримаєте! Зрозуміло?!" — сказав Ткаченко.
Згодом Кучеренко написав заяву до поліції через погрози Ткаченка. Втім, він пообіцяв забрати заяву, якщо його кривдник вибачиться. Різниця у віці між Ткаченком і Кучеренком становить 22 роки.
"Палаючий" пульт. У травні 2020 року під час пленарного засідання Верховної Ради на місці Максима Ткаченка задимівся пульт для голосування. Самого нардепа під час інциденту не було на робочому місці. Хтось з нардепів навіть пожартував з цього приводу: "Треба ходити на пленарні засідання".
Тодішній спікер Дмитро Разумков був змушений оголосити перерву на пів години.
Сім'я
Дружина — Ганна Андріївна Ткаченко (дівоче прізвище Жуліна). Жінка займається творчістю, навчалася у Луганському обласному коледжі культури і мистецтв за класом бандури. З 20 серпня 2019 року є бенефіціарним власником ТОВ "Мастер шоу С.А." (MASTER SHOW S.A.). Компанія зареєстрована в Белізі.
Дочка — Олександра Максимівна Ткаченко, син — Іван Максимович Ткаченко. Падчерка — Марія Ігорівна Бузевата.
Згадані члени сім'ї вказані в декларації нардепа (див. далі). Про його батьків інформації у відкритих джерелах немає.
Доходи і майновий стан
Електронну декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік Максим Ткаченко подав 30 березня 2021 року. В документі зазначено, що він зареєстрований у Луганську (тимчасово окупований проросійськими бойовиками самопроголошеної "ЛНР"), а проживає в Києві.
Об'єкти нерухомості. Вся нерухомість, яка зареєстрована на нардепа, знаходиться в Луганську. Це як житлові, так і комерційні приміщення:
- будівля кафе 160,7 кв. м (вартість не вказана);
- житловий будинок 191 кв. м (400 192 грн);
- житловий будинок 58,1 кв. м (35 921 грн);
- квартира 58 кв. м (358 550 грн);
- вбудоване нежитлове приміщення 271 кв. м (317 127 грн);
- вбудоване нежитлове приміщення 23 кв. м (19 900 грн);
- земельна ділянка 675 кв. м (34 609 грн);
- земельна ділянка 584 кв. м (вартість не вказана).
В якому стані знаходяться ці об'єкти і хто ними користується з 2014 року, невідомо. Даних про це у відкритих джерелах немає.
В Києві Ткаченко разом із родиною орендує житловий будинок майже на 100 кв. м і земельну ділянку площею 6 соток. Власником нерухомості є підприємниця Вікторія Олександрівна Рабінова. Розмір оренди в декларації не зазначено.
Транспортні засоби. Нардеп задекларував автомобіль Mercedes-Benz Vito 115 CDI 2006 року випуску (вартість не вказана). Також він орендує Toyota Highlander 2018 року, вартість якої оцінена в 1 633 780 грн. Автівка належить бізнес-партнеру Максима Ткаченка Віталію Тріфонову.
У власності дружини декларанта є Toyota Corolla 2013 року (вартість невідома).
Доходи. У Верховній Раді протягом 2020 року нардеп заробив 492 568 грн. Проценти від "ПриватБанку" склали 111 997, ще 994 грн він отримав як бонус.
Дохід Ганни Ткаченко становив 383 103 грн. Також вона отримала 30 932 грн як допомогу внутрішньо переміщеним особам і 20 086 грн як виплати по безробіттю на період карантину.
Грошові активи. Готівкою депутат зберігав 150 000 грн, 200 000 доларів США і 45 000 євро. На рахунку в "ПриватБанку" у нього 966 972 грн.
Його дружина зберігала готівкою 120 000 грн і 34 000 дол. На рахунку в "ПриватБанку" у неї лежали 92 659 грн.
Ткаченко в соцмережах
Станом на кінець жовтня на особисту сторінку Максима Ткаченка у Facebook підписано понад 6340 користувачів. Кількість друзів на ній досягла майже 5000.
На сторінку "Команда Максима Ткаченка" підписано 1 420 користувачів.
В Instgaram народний депутат менш активний. Там його читають лише 475 підписників.
В інших соцмережах і месенджерах Ткаченко не зареєстрований.