Усі досьє
Геннадій Боголюбов

Геннадій Боголюбов

Місце народження, освіта

Народився 20 січня 1962 року у Дніпродзержинську Дніпропетровської області в набожній юдейській родині. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут.

Бізнес

У 1984-1988 роках працював інженером-будівельником у дніпропетровському тресті "Днепровскпромстрой".

У 1990 році разом із друзями Ігорем Коломойським, Леонідом Милославським та Олексієм Мартиновим почав торгувати компʼютерною технікою. Через рік партнери зареєстрували свою першу фірму — "Сентоза", яка діє й понині.

У 1992 році Боголюбов став одним із засновників Приватбанку (йому з Коломойським до націоналізації банку у 2016 році належало по 43,44 % акцій цієї кредитно-фінансової установи). З часом із бізнес-партнерами створив велику бізнес-групу "Приват". Боголюбов формує стратегію всієї групи, до активів якої належать металургійні і гірничо-збагачувальні комбінати в Україні, Росії, Румунії, Польщі, США, нафтовий бізнес і торгівля паливом через широку мережу АЗС, підприємства харчової промисловості.

Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, 1997 рік / dp.vgorode.ua

Боголюбов — засновник "Солм ЛТД", член ради директорів у "Москомприватбанк", ЗАТ "Московський комерційний Банк". Раніше також був також співвласником Південного гірничо-збагачувального комбінату і Дніпровського металургійного заводу, проте продав свою частку в них основним власникам "Evraz Group".

У 2008 році Боголюбов разом із німецьким рітейлом OBI почав розвивати мережу гіпермаркетів будматеріалів, але в 2013 році німці вирішили піти з України, товари розпродати, а три магазини (в Одесі, Харкові та Маріуполі) — закрити. Інвестори пояснили, що так і не змогли стати помітними гравцями на ринку.

18 грудня 2016 року Приватбанк перевели в державну власність. 15 жовтня 2020 року Боголюбов звернувся до Господарського суду м. Києва з вимогами повернути 33,2525 % акцій, що належали йому до націоналізації "Приватбанку". Відповідачами у зазначеній справі, предметом якої є визнання недійсним договору, були Кабінет Міністрів, Приватбанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). 8 лютого 2021 року Господарський суд м. Києва задовольнив клопотання Приватбанку та залишив без руху позов колишнього акціонера банку Геннадія Боголюбова щодо повернення йому 33,25 % акцій фінустанови з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів.

Входить до рейтингу ТОП-100 найбагатших українців. Журнал "Новое время" та інвесткомпанія Dragon Capital у 2019 році оцінили його статки у $1,376 млрд. "Фокус" називає цифру в $2,2 млрд, а російський Forbes нарахував $1,2 млрд.

Геннадій Боголюбов

Відмова від українського громадянства

Іще в 2010 році Боголюбов отримав громадянство Кіпру в обмін на інвестиції в цю країну. Також отримав громадянство Великобританії. Після націоналізації Приватбанку Боголюбов на початку 2017 року відмовився від українського громадянства. Однак у 2019 році, коли президентом України став Володимир Зеленський, Боголюбов звернувся до Міграційної служби з проханням повернути йому український паспорт. 25 червня 2019 року бізнесмен отримав посвідку на проживання в Україні. Практично тоді ж повернувся до України його бізнес-партнер Ігор Коломойський.

Боголюбов і політика

Журналістам Боголюбов пояснював, що, на відміну від партнерів, у політиці не почувається комфортно та нічого в ній не тямить. Є непублічною людиною й не робить жодних заяв із приводу політичної ситуації в країні.

Я зустрічав дуже багатих людей, але вони насправді нужденні — вони не розуміють, як потрібно витрачати гроші. Тому мені, наприклад, всі ці публікації заважають по-справжньому відчути себе багатою людиною, заважають жити. Якби про мене зовсім не писали — я був би щасливий

Геннадій Боголюбов

Громадська діяльність

Із 1999 року — президент Дніпропетровської єврейської громади. Бізнесмен зізнався, що хоч і відвідує синагогу, але глибоко віруючим себе не вважає. При цьому Боголюбов бере активну участь у добродійних проєктах громади, і, зі слів її речника Олега Ростовцева, регулярно роздає на великі свята продуктові набори літнім людям.

Пожертвував $1 млн на закупку молитовників для юдеїв-ашкеназі, котрі моляться біля Стіни Плачу в Єрусалимі.

Олександр Вілкул, Ігор коломойський, Геннадій Боголюбов під час церемонії урочистого відкриття найбільшого у світі єврейського центру "Менора" і першого в Україні музею "Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні" в Дніпропетровську 2012 р.

Повʼязані люди

Найближче оточення Боголюбова — це двоє його партнерів: Ігор Коломойський та Олексій Мартинов. У 2008-2013 роках у Боголюбова був спільний медіабізнес (журнал "Фокус" і газета "Комсомольська правда", друкарня та кілька радіостанцій) із очільником Адміністрації президента України в 2014–2016 роках Борисом Ложкіним. У 2013 власником медіахолдингу УМХ став Сергій Курченко, якого називали головним фінансистом "сімʼї" Віктора Януковича.

Ще однією пов'язаною з Боголюбовим людиною є відомий політик Сергій Тігіпко, який був першим головою правління Приватбанку.

Геннадій Боголюбов та Володимир Гройсман / znaj.ua

Родина

Колишня дружина — Олена Леонідівна Боголюбова, народилася 6 червня 1963 року. Під час націоналізації Приватбанку Олена була визнана повʼязаною з колишніми акціонерами особою, і її кошти були списані з рахунків. Боголюбов запевняв, що понад 10 років не живе з дружиною. У 2017 році Олена відсудила у Приватбанку 500 млн грн. У 2019 році суд вищої інстанції скасував рішення про стягнення коштів на користь Боголюбової — чекали на рішення Великої Палати Верховного суду. Там розглядали аналогічний позов братів Ігоря та Григорія Суркісів, які намагалися довести, що жодним чином не повʼязані з олігархом Ігорем Коломойським. Але у червні 2020 року суд став на бік Приватбанку.

Дочка — Катерина Геннадіївна Чернявська, народилася 4 вересня 1984 року. Зять — Дмитро Леонідович Чернявський, 1971 року народження. Відомо, що за освітою Дмитро — юрист, родом із Донецька.

Сестра — Наталія Борисівна Боголюбова, народилася 4 лютого 1973 року. Чоловік Наталі — Станіслав Маркович Шейхетов, народився 13 лютого 1970 року.

Наталі Боголюбовій та її чоловікові Станіславу належить холдинг "Індепенденс", який обʼєднує низку будівельних компаній. У Києві вони реалізували знакові проєкти — ЖК преміум-класу "Престиж Хол", клубний будинок класу de-luxe "Арт Хол", бізнес-центр на Предславинській, 28, у Дніпрі — головний офіс Приватбанку, футбольний стадіон "Дніпро-Арена" та ЖК "Будинок на Мечникова", в Ялті – адміністративно-житловий комплекс "Адміралтейський" — апартаменти в центрі міста, практично на узбережжі — між Масандрою та Набережною. Після окупації Криму Росією ЗМІ писали, що елітну нерухомість "націоналізували" через те, що вона належить Ігорю Коломойському. Однак, судячи з сайтів оголошень, квартири в ЖК "Адміралтейський" досі продаються.

ЗМІ пишуть, що Боголюбов у 2011 році одружився вдруге. Його обраницю звати Софія, і вона нібито народила йому сина.

Деякі ЗМІ повідомляють, що у Боголюбова є дружина Соня / djc.com.ua

Скандали

У 2018 році журналісти "Бігус.Інфо" опублікували скандальне розслідування про тодішнього заступника голови зовнішньої розвідки Сергія Сємочка. Досліджуючи соцмережі, вони зʼясували, що родини Боголюбових та Сємочка мешкають по сусідству у Конча-Заспі, а діти головного розвідника викладають фото з дому Боголюбових. У Києві донька Боголюбова Катерина Чернявська також жила в одному будинку з розвідником.

"Крім того, дружин Сємочка та Боголюбова обʼєднує земля в Криму. Під Ялтою, де раніше жив та працював Сємочко. А влітку 2013 року дружина Боголюбова викупила під будівництво будинку земельну ділянку, що належала дружині Сємочка", — уточнюють журналісти.

Згадки про персону
Рішення про оголошення Боголюбова у міжнародний розшук в ДБР назвали "таємницею"

Рішення про оголошення Боголюбова у міжнародний розшук в ДБР назвали "таємницею"

Факти корупції і домовленості з рф: INTERNATIONAL POLICY опублікувало розслідування про мера Філатова

Факти корупції і домовленості з рф: INTERNATIONAL POLICY опублікувало розслідування про мера Філатова

Західні медіа опублікували розслідування про проросійські зв'язки мера Дніпра Філатова

Західні медіа опублікували розслідування про проросійські зв'язки мера Дніпра Філатова

Коломойський та Боголюбов ніколи не контролювали JKX Oil & Gas, підстав для санкцій не існує – нардеп

Боголюбов та Коломойський підлягають внесенню до санкційних списків РНБО – нардеп ВРУ

У групі JKX підтвердили, що компанії Боголюбова та Коломойського майже 8 років війни в Україні фінансували Росію

Ексспіввласника ПриватБанку Боголюбова оголосили у розшук: деталі

Європейські уряди мають припинити переховувати у себе українських олігархів поки в Україні війна - ЗМІ

Скандал з втечею: дружина Боголюбова подала у відставку з МЗС України

«Зливав» маршрути руху ешелонів ЗСУ: СБУ затримала залізничника-зрадника

ДБР повідомило про підозру колишньому власнику "Привату" Боголюбову: затримано спільника "втечі"

Скандал з виїздом Геннадія Боголюбова: ДБР затримало прикордонника