Усі досьє
Дмитро Добродомов

Дмитро Добродомов

Місце народження, освіта

Народився 13 січня 1977 року у Львові. Протягом 1992—1996 років навчався на електромеханічному факультеті Львівського технічного коледжу. Після його закінчення одразу ж вступив на аналогічний факультет університету "Львівська політехніка", однак у 1999 році кинув навчання, не отримавши диплому.

У 2004 році Добродомов закінчив факультет післядипломного навчання науково-педагогічних працівників Львівського національного університету за спеціальністю "Журналістика".

У 2017 році вступив до Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при президентові України.

Дмитро Добродомов / day.kyiv.ua

Кар’єра

У 1998 році, навчаючись на електромеханічному факультеті, прийшов до редакції газети "Експрес" у Львові, щоби спробувати себе в журналістиці — і залишився працювати у виданні на десять років. Заради цієї роботи він, власне, і кинув навчання.

Протягом 10 років, до 2008-го, Добродомов пройшов шлях від журналіста-стажера до заступника головного редактора.

На той час у газеті працювало майже 400 людей. Це прекрасні роки. Це тисячі написаних матеріалів, статей. Це той період у житті, який згадуватимеш завжди. Ми якісно, наполегливо робили свою роботу. Ми вірили, що можемо змінити світ. А часом навіть змінювали його

Дмитро Добродомов

У 2008 році Добродомов замислився над створенням "Агенції журналістських розслідувань", заявивши, що мріє зробити журналістику інструментом для розв'язання соціальних проблем, а не лише джерелом інформації чи розваг. Головним майданчиком "Агенції" стала газета "Інформатор", де Добродомов обіймав посаду відповідального редактора. Там розміщувалися журналістські розслідування й викривалися корупційні схеми. Газета швидко стала популярною серед львів’ян.

1 вересня 2010 року Дмитро Добродомов узявся за створення нового регіонального телеканалу. Він обійняв посаду генерального продюсера телерадіокомпанії "МІСТ ТБ", яка врешті вийшла в ефір під логотипом телеканалу ZIK. Добродомов вів і власну передачу, яка отримала назву "Хто тут живе?". Як її автор він у 2012 році отримав національну телевізійну премію "Телетріумф" і того ж року став генеральним директором медіа-холдингу ZIK, куди, окрім телеканалу з однойменною назвою, входить інформаційна агенція "Західна інформаційна корпорація".  

Навесні 2013 року Дмитро запустив в ефір телеканалу свій новий авторський проєкт — програму журналістських розслідувань "Народний контроль".

Дмитро Добродомов / wikipedia.org

Зрештою виник громадсько-журналістський рух із такою назвою, а влітку 2014 року "Народний контроль" став одним із організаторів Центру забезпечення військових і доставляв допомогу військовим у зону бойових дій на Донбасі.

У лютому 2021 року Дмитро Добродомов став співвласником та директором "4 каналу". Зокрема, він став власником 50% частки статутного капіталу, якою раніше володів Андрій Кісера. Решта 50% компанії належать Андрієві Мисику. Також Дмитро Добродомов обійняв посаду директора каналу. Попередній керівник Ярослав Задорожний став його заступником.

Наприкінці 2021 року Добродомов продав "4 канал" нардепу від "Слуги народу" Олексієві Ковальову.

Політична діяльність

У 2002 році йшов самовисуванцем до Верховної Ради IV скликання за мажоритарним округом №117, але за результатами голосування до парламенту не потрапив.

У 2012 році Дмитро Добродомов балотувався до Верховної Ради у Сихівському виборчому окрузі № 115 у Львові від партії "УДАР Віталія Кличка", але знов не пройшов.

Пощастило Добродомову аж на третій раз: у 2014 році він пройшов до Верховної Ради VIII скликання самовисуванцем на тому ж львівському окрузі. З 27.11.2014 по 17.07.2015 входив до фракції БПП, а потім був позафракційним. Був секретарем комітету з питань запобігання та протидії корупції.

Я не хочу перебільшувати своє значення чи становище, але я зустрічався з президентом (Петром Порошенком, - "ДС") із приводу свого виходу з БПП. Я чітко пояснив свою позицію, що не можу перебувати у фракції, з якою "Народний контроль" буде конкурувати на виборах. Нещадній критиці з мого боку як піддавалася, так і піддається, наприклад, Гонтарева (голова НБУ Валерія, - "ДС"), призначення Яреми (генпрокурора, - "ДС") , Шокіна (генпрокурора, - "ДС") Шокіна. Я чи не єдиний із БПП, який, будучи членом фракції, не голосував за призначення Шокіна

Дмитро Добродомов

За даними сайту "Посіпаки", в Раді цього скликання нардеп мав 36 помічників.

Дмитро Добродомов

У 2015 році балотувався в мери Львова від "Народного контролю", але поступився Андрієві Садовому. На передвиборчу програму Добродомова його партія витратила понад 11 млн гривень. При цьому політик сказав, що інвесторів у нього не було, хоча до нього нібито приходили олігархи й пропонували співпрацю. Втім, хто саме пропонував — Добродомов не уточнив.

Ви можете взяти Forbes, і їхні імена там подивитися. Та всі ті ж самі. У нас нічого не змінюється

Дмитро Добродомов

23 січня 2019 року Дмитро Добродомов подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти України від партії "Громадський рух "Народний контроль". Заявив, що вніс як заставу до ЦВК 140 тисяч гривень власних коштів, решта грошей — зібрані внески однопартійців і прихильників. Знявся з реєстрації на користь лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка.

21 липня 2019 року на дочасних виборах балотувався до Ради IX скликання під № 2 від "Громадянської позиції", однак партія не подолала 5% бар'єр і Добродомов до парламенту не потрапив.

Дмитро Добродомов та Анатолій Гриценко / Facebook/Дмитра Добродомова

Зв’язки

Добродомова пов'язують із колишнім власником інформаційного агентства "ZIK" та фігурантом гучної смертельної ДТП Петром Димінським. Подейкували, саме він фінансово допомагав Добродомову під час мерської гонки у Львові 2015 року. Однак сам політик це заперечує.

Людина, вкладаючи гроші і в медійний ресурс і десь маючи намір впливати на певні політичні процеси, безперечно, хоче впливати. Саме тому на вибори я пішов абсолютно незалежно, в тому числі незалежно від нього... Між нами чорна кішка пробігла після певних його спроб, які, можливо, робились і з добрими намірами, якимось чином впливати як на "Народний контроль" загалом, так і на мене зокрема... Від будь-яких спроб, назвемо це так, допомоги з його боку я відмовився, як і від будь-якої допомоги інших олігархів. Він теж олігарх — це всі знають. Ми відмовилися, тому що будуємо партію за іншими принципами

Дмитро Добродомов

Також Добродомова пов’язують із колишнім головою СБУ Валентином Наливайченком. Останній у 2015 році був присутній на з’їзді партії "Народний контроль".

Відомий також дружніми стосунками з колишнім першим заступником голови Адміністрації президента Петра Порошенка Віталієм Ковальчуком.

З Ковальчуком ми дійсно хороші товариші, навіть більше — я до нього ставлюся з величезною повагою. І поясню чому. В українській політиці дуже мало хто дотримується слова. У 2012 році, коли я йшов від УДАРу, Ковальчук керував штабом. Так от, на 2014 рік він сказав: "Той округ, по якому ти йшов, однозначно буде за тобою". Навіть коли вони об’єдналися з "Солідарністю", Ковальчук наполіг, і йому це дуже важко далося, щоб я йшов від БПП. Інша річ, що я сам відмовився від цього. А я такі речі ціную

Дмитро Добродомов

Своїми головними політичними опонентами Добродомов свого часу називав:

  • мера Львова Андрія Садового: "Якщо вся країна знає одного Садового, то я його знаю трохи іншого. І за тими справами, які були в місті, земельними скандалами, скандалами приватизаційного характеру, Євро-2012, бо там клейма нема де ставити. Так, безперечно, будучи журналістом, займаючись журналістськими розслідуваннями, ми це все показували. Андрій Іванович, м’яко кажучи, нас недолюблює".
  • ВО "Свобода" та Ігоря Кривецького, якого називають головним інвестором цієї партії: "З Кривецьким у мене дуже складні стосунки, тому що коли я ще керував ZIK, ми мали серйозні розбіжності тут на місцях. "Свобода", по суті, разом із Садовим відповідає за місто, відповідає погано, тому в нас була дуже щільна критика, яка стосувалась і Садового, і діяльності його команди, і "Свободи". Згадайте хоча б історію про комуністичне минуле Фаріон… Зі "Свободою" в нас, м’яко кажучи, натягнуті стосунки".
Дмитро Добродомов в залі Верховної Ради

Скандали

  • У 2015 році в ефірі одного з телеканалів заявив, що йому та іншим нардепам пропонували хабар за "правильне" голосування.

$200 тисяч, щоб проголосував за зняття Валентина Наливайченка з посади голови СБУ

Дмитро Добродомов

Добродомов підкреслив, що не погодився на цю пропозицію. "І проголосував проти. Більше того, у той самий вечір, у цій самій студії про це розповів. Після цього грошей мені ніхто не пропонував", – сказав він.

  • У 2012 році на території округу, по якому балотувався Добродомов (від УДАРу), була розміщена реклама програми "Народний контроль", в якій він був ведучим. Таким чином політик перетворив редакцію на свій передвиборчий штаб. Журналісти вказали на те, що з огляду на це витрати на виробництво програми має бути вказано у фінансовому звіті партії як спонсорські внески. Однак сам Дмитро Добродомов заперечив зв'язок програми і партії.

При цьому керівництво партії відмовилося розкривати джерела її фінансування.

Ви хочете почути, звідки в нас гроші. Я не думаю, що це є хороша ідея. Ми ж не будемо приховувати, що так, засновники партії і засновники громадської організації – це є одні особи. Партія перебуває в жорсткій опозиції до влади. Тобто ви хочете, щоб я сьогодні назвав наших спонсорів, щоб у них завтра були перевірки, у них завтра були проблеми і так далі. Я вам відповідаю: я не буду цього робити

Керівник ГО "Народний контроль", член політради партії Андрій Мисик
  • У 2017 році рух "Чесно" заявив про те, що партія Добродомова не звітує про сотні тисяч на рекламу. Так, рух з’ясував, що сайт "Львівська газета" два роки оприлюднював партійні пресрелізи, більшість із яких ішла з маркуванням "Реклама". Загалом вийшло щонайменше 140 таких партійних релізів. Вартість кожного сягала від 1500 гривень. Однак у фінансових звітах партії за два роки ці витрати були відсутні.

У коментарі "Чесно" керівник міського осередку та лідер фракції "Народного контролю" в Львівській міськраді Валерій Веремчук підтвердив, що політична сила публікувала свої матеріали, і пояснив, що вказати витрати у фінансових звітах партії "забули".

  • У 2019 році Добродомова засікли за грою в телефоні під час засідання Верховної Ради.
  • Канал ZIK звинувачував Добродомова у незаконному використанні власного бренду "Народний контроль" для політичних цілей. Судова суперечка між телеканалом і політичною силою була вирішена на користь партії Добродомова, хоча патент на логотип громадська організація "Громадський рух "Народний контроль" отримала лише 12 травня 2015 року – тоді як телепрограма "Народний контроль" із подібним логотипом почала виходити ще з 2012 року.
  • ЗМІ вказували на невідповідність витрат політика його доходам. Так, будучи кандидатом у депутати, Добродомов вказав 72 тис. грн доходів у податковій декларації 2013 року, а його витрати за той рік склали 860 тис. грн. Окрім цього, депутат не вказав кошти, отримані від продажу квартири у Львові. А у 2014 році із Державного реєстру журналісти дізнались, що Добродомов придбав дворівневу квартиру у Львові та однокімнатну у київській новобудові, яку того ж року здав. Попри наявність квартири у Києві, нардеп отримував компенсацію за житло в розмірі 14 тисяч гривень щомісяця.
  • НАЗК просило суд оштрафувати позафракційного народного депутата Дмитра Добродомова за отримання 6 557 гривень за читання лекції на форумі в Одесі в лютому 2016 року. Політик заявив, що закон не забороняє нардепу займатися викладацькою діяльністю. Однак НАЗК заявило про адміністративне правопорушення в частині суміщення з іншими видами діяльності (ч. 2 ст. 172-4 Кодексу про адміністративні правопорушення).
Дмитро Добродомов

Родина

Екснардеп одружений. Дружина Малкіна Ганна Миколаївна (1978 р. н.) — доктор політичних наук, професорка кафедри політичних наук філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Подружжя виховує двох дітей: доньку Анастасію та сина Олексія.

Дмитро Добродомов та Ганна Малкіна під час весілля, 2018 р.

Декларація

У декларації за 2019 рік політик вказав власну квартиру у Львові площею 139,20 кв. м. та спільну з родичами квартиру у Львові площею 53,7 кв. м. У дружини екснардепа є квартира в Києві площею 148.2 кв. м. і гараж.

У декларації вказано два дорогі годинники дружини та дві підвіски. Також їй належить авто Lexus RX300 2018 року випуску.

У Добродомова є акції в ПАТ "Львівметал", які він передав синові.

У дружини політика є корпоративні права в трьох ТОВ: "ТОВ "Перлина Карпат", ТОВ "Паб" і ТОВ "Євродисконт".

Також Добродомов вказав авторські права на сценарій телепередачі "Громадський рух Народний контроль", які він отримав у 2015 році.

Доходи родини в 2019 році:

  • 324 271 гривня — зарплата Добродомова в Раді;
  • 281 387 гривень — кошти на виконання депутатських повноважень;
  • 60 000 гривень — компенсація за проїзд;
  • 56 000 гривень — зарплата Добродомова в ТОВ "ТРК "ІНТЕРРАДІО" (робота за сумісництвом);
  • 299 313 гривень — зарплата дружини в КНУ ім. Шевченка.

Також у декларації вказано аліменти, які Малкіна отримує від першого чоловіка, та її дохід від підприємницької діяльності, який склав 969 709 гривень.

Екснардеп вказав, що зберігає готівкою 275 тисяч гривень, 27 тисяч доларів і 16 тисяч євро, а його дружина — 385 тисяч гривень, 35 тисяч доларів і дві тисячі євро. В банку у Добродомова — понад 60 тисяч гривень і трохи більше трьох тисяч євро.