Нацбанк готується скасувати копійки: що це означає
Національний банк України звернувся до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням винести на розгляд парламенту законопроєкти щодо перейменування розмінних монет. Гетьманцев поділився документом звернення:
Дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері ми вважаємо обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці як невід’ємного атрибуту суверенної держави та сучасної української нації. Адже національна валюта, як і державні символи України: Державний Герб України, Державний Гімн України, Державний Прапор України, є маркером державної унікальності та самобутності, який презентує нашу країну», – зазначили у Нацбанку.
Натомість термін "шаг" має глибокі корені в українській грошовій системі. Його використовували ще за часів Гетьманщини, і пізніше він був частиною обігу під час існування Української Народної Республіки та діяльності ОУН.
Повернення цього терміну, на думку істориків та мовознавців, не тільки відновить історичну справедливість, а й сприятиме символічному очищенню від колоніальних залишків у національній валютній системі.
У Нацбанку вважають, що зміна назви не вплине на економічні показники, а її впровадження стане черговим кроком на шляху до відродження національної свідомості.
Поступове введення монет під новою назвою може розпочатися вже найближчими роками, після внесення відповідних змін до законодавства. Голова НБУ висловив сподівання, що якщо ініціативу підтримають, карбування нових монет розпочнеться вже в 2025 році.
Крім того, Знай.ua повідомляв,Ощадбанк вводить важливі зміни: дійсні до 31 грудня