Запити українців руйнують держоргани: масовий "паперовий тероризм" коштує Україні десятки мільйонів
Дмитро Лубинець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, нещодавно порушив важливе питання про так званий "паперовий тероризм".
Що таке? Деякі громадяни почали масово закидати держоргани запитами на інформацію, щоби просто перевантажити систему. І це стає серйозною проблемою.
Зловживання громадянами таким правом, як повідомив омбудсмен у своєму Facebook, коштує бюджету 46 мільйонів гривень.
За словами Лубинця, з кінця 2023 року кількість таких зловживань зросла. Групи людей свідомо створюють велике навантаження на державні установи, щоб вони витрачали час та ресурси на опрацювання тисяч запитів.
Це не тільки відволікає держслужбовців від їхньої основної роботи, а й ставить під загрозу їхню здатність виконувати свої обов'язки, особливо в умовах воєнного стану.
Ось як це виглядає:
-
Обробка одного запиту: на це потрібно в середньому 10 годин для працівників держорганів та 4,8 годин для співробітників місцевого самоврядування.
-
Вартість обробки запитів: це коштує близько 12 мільйонів гривень.
-
Обробка одного звернення: працівники держорганів витрачають це у середньому 9 годин, а співробітники місцевого самоврядування – 5,5 години.
-
Загальна вартість обробки звернень становить понад 46 мільйонів гривень.
Лубинець каже, що це не просто марна трата часу та грошей. Таке масове зловживання правом на отримання інформації створює додаткове фінансове навантаження на державний бюджет та відволікає держоргани від вирішення найважливіших завдань.
На його думку, потрібно терміново реагувати на цю проблему та розробляти заходи, щоб запобігти подальшим зловживанням.
Крім того, Знай.ua повідомляв, що військові зможуть звільнитися після 36 місяців служби: що ще змінить новий законопроєкт