"Не розуміють української": мовний омбудсмен поскаржився на результати перевірки дошкільнят
Близько 20% дошкільнят не розуміють українську мову, як стверджує документ. Про це мовиться у річному звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.
У липні 2023 року в українських дитячих садках перебувало 934 355 дітей, із них 927 144 виховувалися українською мовою. Цю інформацію наводить річний звіт уповноваженого з захисту державної мови.
У звіті також зазначено, що за результатами опитування 5-річних учнів шести київських дошкільних закладів, проведеного ГО "Спільномова", 20% малят не розуміють українську мову, а 65% належать до групи змішаного складу, користуючись її у спілкуванні лише 15% дітей. Кремінь також повідомив, що у 2023 році на контрольованій Україні території працювало на третину менше дитячих садочків, ніж до початку вторгнення Росії.
Документ зазначає, що лише три школи залишаються, де російська мова викладається як окремий предмет. У 2023/2024 навчальному році лише 768 учнів вивчають російську мову як окремий предмет. Тарас Кремінь підсумував, що процес дерусифікації загальної середньої освіти не викликаний змінами в нормативно-правовій базі чи адміністративним тиском, а є реакцією українського суспільства на воєнні злочини та геноцид, вчинені російською федерацією проти українського народу.
Ціна на газ: у "Нафтогаз" оголосили, скільки треба платити з 1 квітня
Тариф на газ зросте з квітня, але не у всіх: які ціни встановлені в українських компаніях
Одноразова грошова допомога 5000 гривень: хто з українців може ії отримати