У військового в київському ЦУМі стався напад - журналістка вказала на велику суспільну проблему
Напередодні ввечері журналістка, ведуча на "Телебачення Торонто" Ярослава Ткаченко стала свідком того, як у столичному ЦУМі військовому стало зле.
Про цей інцидент вона написала на своїй сторінці у Facebook, вказавши на велику суспільну проблему - невміння надати першу допомогу при панічних атаках.
Ткаченко розповіла, що підіймаючись на поверх ЦУМу, побачила скупчення людей і військового, який сидів на підлозі, схопившись за голову. Поруч були охоронці, а чоловікові давали воду.
"Військового трусить, він падає на підлогу. Натовп спостерігає. Охоронці чемно говорять з ним, питають, чим допомогти. Але у нього напад, що він може сказати? Підходить хлопчина, зі жменею таблеток, пропонує як допомогу - гідазепам. Був ввічливо посланий.(щоооо!?). За всіма ознаками, схоже на панічну атаку. Кажу охоронцям, що треба його перемістити далі від натовпу, музики, і різкого світла", - зазначила журналістка.
Далі Ткаченко перевірила у військового звʼязок з дійсністю та вирівнювала дихання. У чоловіка кожні дві хвилини був приступ, його трусило. Журналістка припустила, що це була "панічка" на контузію".
"Юра сьогодні з Вовчанська, відпустили вперше за 1,5 року додому. Близько 20 хвилин ми з охоронцями знаходилися поруч, приступи були менші, але зберігалися. Протокол при панічній атаці виконали, але військового не попускало повністю. Хоча він був у повному адекваті, спілкувався ввічливо. Тож, викликали швидку, Юра в лікарню не хотів, але вмовила "поміряти тиск", пройти в швидку, щоб все перевірили", - продовжила Ткаченко.
Після того як військового оглянули лікарі, виявилося, що в нього таки була панічна атака на контузію. Медики порекомендували бійцю поставити крапельницю та пройти огляд у невролога.
Тим часом журналістка підсумувала ситуацію.
"Охоронці ЦУМу поводилися дуже ввічливо і професійно, але не вміють надавати допомогу при панічній атаці. Думаю, ситуація з персоналом в менш центральних ТЦ - гірша. І мого б військового просто б викинули або й побили б. Розумію, настільки цінною і важливою є поїздка додому, коли ти 1,5 року на фронті. Але чи не мають люди отримувати оцю першу, соціалізаючу допомогу? Панічна атака - явище звичне, і не смертельне. Буває і в цивільних. А якщо це панічна атака на контузію? А якщо людина всіх сприйме за ворога? Кожен персонал закладу, і кожен з нас має знати протокол дій і з безпеки, і з допомоги", - резюмувала Ткаченко.
Нагадаємо, панічна атака - це раптовий напад сильного страху, який супроводжується такими фізичними відчуттями, як прискорене серцебиття, утруднення дихання, запаморочення, тривожне передчуття смерті.
"Апостроф" писав, що акторка Анастасія Цимбалару, яка розлучилася з Григорієм Баклановим після десяти років стосунків, страждає на панічні атаки.