Журналісти розповіли про те, хто в Україні лобіює інтереси тютюнових нелегалів
11 липня у місті Винники, що на Львівщині, на території тютюнової фабрики під час проведення слідчих дій детективами БЕБ 50 осіб спортивної зовнішності разом з представниками фабрики силою витісняли правоохоронців з території підприємства та не допускали у приміщення для проведення обшуку. Двоє патрульних отримали тілесні ушкодження та були госпіталізовані.
Про це пише сайт rivne.online.
«Дещо схоже ми вже бачили у Дніпрі, коли охорона нардепа Миколи Тищенка побили ветерана російсько-української війни. Люди, які знайомі з ситуацією на фабриці, говорять, що це були тітушки Григорія Козловського. Зазначимо, що у 2021 році «Винниківська тютюнова фабрика» виробляла 61% нелегальної тютюнової продукції на ринку України», — йдеться в розслідуванні RIVNE ONLINE.
Журналісти звернули увагу на діяльності ГО «Життя», яку виробники контрафактних цигарок використовують для своїх законотворчих маніпуляцій та тиску на «білих» конкурентів.
«Держава почала активно боротися з виробниками тютюнового контрафакту. І сутичка на підприємстві є однією з найбільш резонансних подій у цій царині. Але на офіційному сайті ГО «Життя» немає ні слова про те, що найбільший контрабандист тютюнових виробів у країні перешкоджає здійсненню правосуддя, чинить фізичний опір поліції та представникам БЕБ.
Андрій Скіпальський, який давно ставить запитання «Чому в Адміністрації президента не хочуть боротися з контрабандою сигарет?», теж обирає повне мовчання. Така ж позиція і у Дмитра Купири – виконавчого директора ГО «Життя». І ця реакція, точніше її відсутність, головних антитютюнових активістів країни на події у Винниках лише підтверджує наші припущення», — резюмують автори розслідування.
У статті розкривається схема взаємодії антитютюнових активістів з політичними силами через родинні зв’язки та фінансування ГО «Життя» через сітку підконтрольних ФОПів.