Засуджені зможуть служити на посадах офіцерів: якими будуть нові правила
Для того, аби мобілізувати засуджених до лав Збройних сил, потрібна згода не тільки їх самих, але й командирів частин, де будуть створені окремі спеціальні підрозділи.
Про це розповіла голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка є однією з ініціаторок цього документа, йдеться на офіційному сайті Верховної Ради.
Читайте також: Зеленський підписав мобілізаційний закон: всі подробиці про нові правила
"Законопроєктом запроваджується можливість за згодою засудженого проходити службу у ЗСУ після медичної перевірки фізичного та психічного стану. Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, у якій будуть формуватися підрозділи із засудженими. Коли є всі ці згоди, то саме суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту із ЗСУ", – зазначила Шуляк.
Депутат зазначила, що у законопроєкті передбачено, що засуджені перебуватимуть на спеціальному обліку, а адміністративний нагляд за ними буде здійснювати командир частини.
"У нас із колегами була дискусія щодо того, чи всі засуджені можуть проходити службу у лавах ЗСУ. Верховна Рада України підтримала той варіант законопроєкту, в якому забороняється мобілізація тих засуджених, які скоїли злочини проти основ національної безпеки України, колаборантів, людей, які скоїли вбивства чи вчинили інші тяжкі злочини. Наразі триває дискусія щодо розширення цього переліку, зокрема, обговорюється питання, щоби засуджені корупціонери не змогли долучатися до Збройних сил", - розповіла голова комітету.
Вона висловила сподівання, що до другого читання народні депутати України знайдуть консенсусне рішення.
"Залежно від рівня своєї військової підготовки, засуджені зможуть служити не лише на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів. Зараз ми вимушені ухвалювати непопулярні рішення, які не зможуть на 100% задовольнити наших громадян, але ми зосереджуємо всі наші сили, всі ресурси для досягнення єдиної мети – перемоги над агресором", – наголосила Шуляк.
Раніше ми писали, що чекати обмежено придатним і чи зможуть їх притягнути до відповідальності.
- Вас може зацікавити:
Штраф підвищать у 5 разів: яке покарання готують в Раді для ухилянтів
Ухилянтів таки уріжуть в правах: яке покарання залишили в новому законопроєкті про мобілізацію
160 сторінок правок: Рада почала другий етап розгляду законопроєкту про мобілізацію