Повернути національну спадщину України - справа кожного з нас

Поділитися сюжетом
Повернути національну спадщину України - справа кожного з нас

Українські науковці й митці закликали президента Володимира Зеленського розробити державну програму повернення національної спадщини України, що була вкрадена країною-агресором росією.

За ініціативи третього президента України Віктора Ющенка 20 лютого відбувся круглий стіл "Повернення та збереження культурної спадщини України в умовах російсько-української війни", учасники якого звернулися до центральної влади країни із закликом "повернення видатних українців додому".

Непросту задачу і кропітку роботу - повертати свою історію і вкрадену культуру – поставили перед собою шановні представники культурної та інтелектуальної еліти України. План дій детально обговорили учасники круглого столу представників культури, науки і мистецтв України.

Віками російська імперія, Радянський Союз та вже сучасна росія викрадала та привласнювала собі все українське - твори мистецтва, одяг, Їжу, пісні, історію, традиції, архівні документи, видатних діячів культури і мистецтва та навіть історичну памʼять — іншими словами, все з позначкою «українська культура».

Тож тепер, коли наша армія на фронті боронить землю від загарбника, українці у тилу не мають залишатися осторонь – їх задача зупинити грабунок і привласнення, що тривають вже не одне сторіччя і повернути своє. Лідером громадської ініциативи виступив президент України (2005-2010) Віктор Ющенко.

Митці та науковців єдині у своєму прагненні повернути українське надбання, яке привласнив свого часу "рускій мір", зібралися у десяту річницю страшних днів лютого Революції Гідності у гостинних стінах старовинного українського вишу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського

Після вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, учасники зустрічі пригадали ті буремні дні і трагічні часи розстрілів на Майдані. У часи Революції Гідності Академія, яка територіально знаходиться у самому серці Києва, на Майдані незалежності, стала прихистком і надійною фортецею для тих, хто боровся проти диктаторської влади і хотів жити у вільній, європейській країні.

«Академія була безпосередньо в центрі всіх подій , прямо тут, був госпіталь. Це був Майдан і ми дійсно розуміємо історичні події, які тут були. Наші студенти підтримали, студенти тоді вийшли на майдан, це були дуже важливі історичні кроки» - пригадує ті часи ректор НМАУ ім. Петра Чайковського Максим Тимошенко, - Зараз ми маємо згадати це і сьогодні повернути історію", – закликав він.

Учасники круглого столу палко обговорювали існуючу ситуацію - наявність зухвалого культурологічного злочину, який розпочався кілька віків тому і триває до наших днів. Задача, яка сьогодні стоїть перед суспільством – повернути і зберегти національну спадщину українського народу.




"Ми якраз хочемо запропонувати вищій владі місцевій через які проєкти, через яку покроковість можна повернуть нашу свідомість, нашу консолідацію в нашу уяву і тих великих українців, які по праву повинні бути в нашій пам'яті, працювати на нашу цільність", – наголосив Віктор Ющенко.

Країна-агрессор записала в свій "рускій мір" і видає за «своїх» близько сотні українських митців, серед яких: Чехов, Рєпін, Малевич, Куїнджі, Бортнянський, Березовський, Гоголь, Булгаков і багато інших. Країна-мародер віками використовувала славетні імена українських митців і науковців як «російську славу» для використання в інтересах власного піару і світового авторитету.

У цьому списку також – геній світової музики Петро Чайковський, чиє ім'я носить музична Академія.

"Наприклад ми знаємо, що Куїнджі підписується у Метрополітен, як українського походження художник. УжеThe Guardian написала, що друга симфонія Чайковського – українська! Тому це важливі кроки і ми маємо працювати за кордоном, і пояснювати нашим партнерам. Така робота вже іде, а це дуже важлива робота, і я думаю, що ми на правильному шляху", – розповіідає ректор Національної академії.

Український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв зазначив, що Росія переписувала історію під себе в усіх сферах, особливо в культурній, і зараз Україні треба повернути своє. Зробити це необхідно на міжнародному рівні, у книжках і підручниках, а також "у наших головах".

"Завжди треба починати з дітей. Я далеко не оригінальний в цьому представленні про те, як формуються власне свідомі нації… Бажанням створювати прекрасне, ось цим і відрізняється, мені здається, українська нація від тих, хто на нас нападає і намагається нас знищити постійно, тим, що в ДНК закладено… і маємо це плекати і маємо якраз в першу чергу плекати це в дітях", – зауважив режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Результатом конференції стало звернення учасників до президента України, уряду та парламенту про необхідність створення державної програми з повернення сотень викрадених агресором видатних імен українських митців.

Учасники круглого столу звернулися до президента Зеленського з відкритим листом. Вони закликали створити державну програму щодо повернення сотень викрадених агресором видатних імен українських діячів.

Присутні підписали Акт протистояння країні-агресору та Постанову конференції.



Сьогодні Україна перебуває у стані обтяжливої кровопролитної війни, складаючи іспит національного становлення, оновлення та зміцнення. Гарантіями стійкості українців є посилення й підтримка один одного з вірою у ментальну холоднокровність та внутрішній опір боротьби з ворогом. Нація кристалізується через свободи демократії та ті цінності, що вмонтовані у константу національного усвідомлення мільйонами українців, які розпорошені по всьому світу.

Наше завдання сьогодні - досягти єдності, що робить народ нескореним і непереможним у боротьбі зрабством імперської доктрини, а повернення видатних українців додому, в лоно рідної культури.






Джерело: politeka.net
"За день виконують норму в 2-3 місяці": ТЦК знайшли "золоту жилу" для мобілізації
Українців позбавляють пільг через борги по комуналці: як запобігти грошовій катастрофі
Як приготувати курячі крильця: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав швидкий рецепт
"Ощадбанк" попередив про проблеми з картками: оплату можуть не прийняти
Повістки поштою: хто точно не отримає запрошення у ТЦК
Українцям дозволили купити стаж, якого не вистачає для пенсії: озвучено ціни на жовтень 2024 року
Сьогодні точно пощастить: гороскоп на 28 вересня для всіх знаків Зодіаку
Не тільки Покровська батьківська субота: чому 28 вересня краще не спілкуватися з кароокими, прикмети
"Україна почне перемагати": відомий астролог визначив дуже важливий місяць
Полюблять навіть діти: оновлений рецепт сирної пасти з цибулею та соєвим соусом
Як зберегти врожай городини до весни: секрети городників
Банановий пиріг з карамельним соусом: простий рецепт від зірки "Мастер Шеф"
Сьогодні Покровська батьківська субота: що обов'язково потрібно зробити 28 вересня
Як зберігати ягоди після збору врожаю: господині поділились хитрощами
Забудьте про таблетки – це корисніше: рецепт капустяно-бурякового квасу від Могилевської
Як правильно зберігати врожай винограду вдома: дієві лайфхаки
Дзеркальна дата, гармонія планет та універсальний день сили: 7 найсильніших днів жовтня-2024
«Все виходить із карми»: експерт розповів, як покращити своє життя
Тарологиня попередила про обстріли Заходу України: «Вони ще туди будуть пускати »
Штраф за ремонт авто: з водіїв здирають солідні суми за поширене порушення
Вдома смачніше: простий рецепт медівника від зірки "Мастер Шеф"
Людство стоїть на порозі нової ери – появи "надінтелекту": на що він буде здатний
Ігор Чаленко розповів, чи вийдуть США з російсько-української війни при Трампі
Як зберегти врожай овочів без холодильника: корисні поради для українців
Про звичну старшу школу можна забути: учням дадуть більше свободи вибору
«Левіафан і Королева чаш»: тарологиня попередила про обстріли Півдня України
Робили корм для худоби, а тепер БПЛА збирають: в Міноборони не помітили, куди зник 1 млрд грн
"Захоплення ТРЦ SkyMall" у Києві: поліція зробила заяву
В НБУ вирішили, що робитиме з курсом валют: "Логіка наших дій чітко вписується в стратегію"
НБУ відреагував на сутичку свого менеджера з військовим
Без гальм, "мертві" замки та подушки: в Україні з'явився Xiaomi SU7, без проблем не обійшлося
Зігріє восени: рецепт смачного супу-пюре з томатів з баклажанами
Які зарплати у працівників ТЦК: скаржаться, що їхню роботу недооцінюють
"Телефон не в мене, але всі повідомлення мені читають": Гнезділов зробив загадкову заяву
Експерт розповів, коли відбудуться переговори з росією: «Війну не можна затягувати»
Загрожує до восьми років ув'язнення: чоловік закликав людей ухилятися від мобілізації
Українці можуть взяти іпотеку під смішні відсотки: як отримати житло майже за копійки
Вершкове масло вже по 83 грн: супермаркети підняли ціни на продукти для бутербродів
Тариф на світло може зрости: українцям доведеться віддати ще більше грошей, нардеп назвав дату підвищення
«Штучну нирку» та хірургічний VAC-апарат військовому госпіталю Чернігова передали БФ «Надія» та фонд «Рідна країна» Миколи Томенка