Нові правила мобілізації: чи будуть вручати повістки на кордоні та в консульствах
Новий закон про мобілізацію, який почне працювати вже з 18 травня, зобов'яже українців за кордоном оновлювати свої дані. Зокрема, у електронних кабінетах.
Про це пише ТСН.ua.
Читайте також: Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює вже у травні: у Міноборони назвали дату
За законодавством, військовозобов'язані чоловіки за кордоном повісток не отримуватимуть. Порядків у консульствах під час звернення для оновлення персональних даних також не видаватимуться.
"В нас немає механізму вручення повістки за кордоном, бо це вручають представники ТЦК СП. За кордоном, скажімо так, юрисдикція їх не поширюється", - розповів член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Процедура поновлення даних за кордоном необхідна, щоб співробітники ТЦК розуміли, скільки військовозобов'язаних громадян України перебувають за кордоном. Після отримання цієї інформації у центрах не витрачають час на оформлення повісток.
У Міноборони наголошують, що для оновлення військово-облікових даних за кордоном чоловіки матимуть змогу скористатися електронним кабінетом військовозобов'язаного.
Українські прикордонники не мають повноважень чи службових обов'язків вручати повістки під час перетину кордону військовозобов'язаними. Якщо ж такі дії працівників ДПСУ матимуть місце, то вони вважатимуться незаконними.
"Співробітники прикордонної служби складають відповідні матеріали, складають протокол і передають його до суду. А суддя виносить ухвалу, згідно з якою людині "світить" штраф від 3,4 тис. грн, жодної кримінальної відповідальності за це не може бути", - розповів адвокат Тарас. Никифорчук.
Раніше "Апостроф" писав, якими будуть нові правила мобілізації з 18 травня.
- Вас також може зацікавити:
Штрафувати зможуть кожного? Що не так з новими вимогами ТЦК
Штрафи будуть заочними: що ще готують ухилянтам в Україні
Тюрма не загрожує: в Раді зменшили покарання для ухилянтів
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.