Через політику ДОТ армія ризикує залишитися без харчів - Георгій Тука
Через провали двох тендерів, організованих ДП "Державний оператор тилу" Збройні Сили ризикують залишитися без постачання продовольства. Ситуація ставить під питання професійність керівників установи.
Про це у Facebook написав колишній очільник Луганської ОВА Георгій Тука.
Він нагадав, що було зірвано другі торги із закупівлі продуктів харчування для Збройних Сил, які мало проводити ДП "Державний оператор тилу" під керівництвом Арсена Жумаділова.
"Здавалось, першої невдалої спроби має бути достатньо, аби зробити відповідні висновки та відкрити, нарешті, ринок з 45 млрд державних коштів для всіх бажаючих. Ан-ні. Друга спроба – другий провал. Коли не відбулись перші торги, Арсен повідомив, що на них не прийшли великі ритейлери, але сам він в цьому нічого страшного не бачить", - пише Тука.
Після цього, за словами екс-губернатора Луганщини, Арсен Жумаділов вирішив повернутися до практики прямих договорів, що ставить під сумнів профпридатність керівника ДОТ, на якому робив акцент екснардеп Борислав Береза.
Раніше Георгій Тука вже порушував тему незадовільної роботи ДОТ і її керівника, а Арсен Жумаділов заявив про тиск на нього та пообіцяв продовжити реформу закупівель. Тука звертає увагу, що керівник ДОТ не прокоментував деякі закиди на його адресу.
"Він так і не прокоментував за які героїчні вчинки він у 2022 отримав від держави 430 тис грн "бойових" та Сталевий хрест. Прошу вас, Арсене, поясність це нарешті... Це жодним чином не свідчення того, що всі ті, хто піддає критиці ваші дії - "руки/ноги харчової мафії". Така тактика захисту власних помилкових кроків дуже неефективна та... смішна", - зазначив Георгій Тука.
На його думку, керівництво ДП "Державний оператор тилу" припустилося серйозної помилки, коли ввело систему штрафів для постачальників продовольства для ЗСУ: 20% - за неприйняту податкову накладну і 50% за день прострочки поставки. Адже подібна "каральна політика" у системі закупівлі озброєння призвела до того, що з Україною не хочуть мати справу світові виробники озброєння.
"З такою "ефективною" політикою Збройні Сили ризикують залишитись не тільки без озброєння, але й без харчів", - резюмує Георгій Тука.